مادر و فرزند

از شیر گرفتن نوزاد به چه صورت باید باشد؟

از شیر گرفتن نوزاد

از شیر گرفتن نوزاد به چه صورت باید باشد؟

از زمانی که ما مادر شده اید، دست از تجربه تغییرات جدید هم در فرزندانتان و هم در خودتان بر نمی دارید. در این مورد صحبت از از شیر گرفتن نوزاد است و مرحله ای است که در پایان شیردهی ایجاد می شود. به این ترتیب غذاهای جدید معرفی می شوند و این کاری است که باید مرحله به مرحله انجام شود، اما نه به صورت ناگهانی.

بنابراین، وقتی زمان فرا می رسد، همیشه شک و تردیدهای زیادی در مورد مرحله حیاتی مانند این ایجاد می شود. توقف شیر دادن به نوزاد، یک تغییر مهم است، اما همچنین تغییری است که به ما یادآوری می کند که کودک ما به سرعت در حال رشد است. حال، هر چیزی که می خواهید بدانید اینجاست.

 

غذای کودک

از شیر گرفتن نوزاد به چه معناست؟

از شیر گرفتن نوزاد فرآیندی است که طی آن شما شروع به قطع شیردهی برای ارائه غذای دیگری به نوزادتان می کنید. روند انجام از شیر گرفتن پیشرونده است، بنابراین کودک شروع به خوردن شیر مادر به طور متناوب با سایر غذاها می کند و زمانی که خوردن شیر مادر را به طور کامل قطع شد، به پایان می رسد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مادر ممکن است شیردهی را متوقف کند و به غذاهای دیگر روی آورد. بنابراین می توان گفت که این روند در یک تصمیم شخصی نهفته است. این کار ممکن است به این دلیل باشد که مادر شروع به کار کرده و در خانه نیست تا به نوزاد شیر بدهد یا به دلایل مختلف. بسیاری از مادران با بیرون آمدن اولین دندان های کودک شروع به از شیر گرفتن می کنند و در نتیجه از آسیب به نوک سینه ها یا آرئول جلوگیری می کنند. پس، زمانی که وقت آن فرا رسید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا اینطور فکر می کنید یا خیر.

How should weaning a baby be

چه زمانی رخ می دهد؟

قبلاً اشاره کردیم که این روند باید به تدریج انجام شود. از بدو تولد تا حدود 6 ماهگی، کودک به شیر مادر یا شیر خشک به عنوان تنها غذا نیاز دارد. زیرا تمام مواد مغذی لازم برای رشد کامل خود را خواهد داشت. بنابراین، زمانی که آنها 6 ماهه هستند، زمان شروع یک رژیم غذایی جامد است، اما همچنان در کنار رژیم قبلی باید صورت بگیرد. برای بسیاری از کارشناسان، تاریخ دقیقی برای شروع از شیر گرفتن نوزاد وجود ندارد، علاوه بر این، آنها اطمینان می دهند که باید تا دو سال اول زندگی ادامه یابد. علاوه بر غذا دادن، شیر دادن راهی برای آرام کردن آنها و درمان در هنگام بیماری است. اما همانطور که اشاره کردیم تصمیم نهایی فقط با مادر است.

باید به خاطر داشته باشید که شیر مادر بخش اصلی رژیم غذایی آنها باقی می ماند حتی اگر آنها شروع به خوردن غذاهای دیگر کنند. اگرچه منبع اصلی غذا هستند، اما غذای بیشتری مصرف می کنند، اما مکمل غذایی هم خواهند بود. بنابراین، با افزایش سن، تغذیه کمکی آنها بهتر می شود و زمان خوبی برای قطع شیردهی آنها خواهد بود.

از شیر گرفتن نوزاد چگونه انجام می شود؟

همیشه کم کم و پیوسته، از روزی به روز دیگر باید انجام شود. زیرا اگر این کار را به طور ناگهانی انجام دهید، می تواند بدن شما را به شکل انسداد یا انسداد مجاری تحت تاثیر قرار دهد. همچنین این کار بدون تاثیر بر بدن نوزاد شما نیز نخواهد بود، زیرا سیستم گوارشی و ایمنی کودک شما نیز ممکن است آسیب ببیند. چگونه می توانید روند را تسهیل کنید؟

از یک طرف ، چیزی به نام “از شیر گرفتن طبیعی” شناخته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، زمانی اتفاق می افتد که کودک شیردهی را متوقف می کند. زیرا معرفی غذاهای جدید برای او بیش از حد کافی است. اما خیلی رایج نیست و اگر هم باشد، در مورد سن 4 سالگی صحبت می کنیم که ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین، اگر می خواهید شیردهی را قبل از این سن قطع کنید، نکات زیر را به شما ارائه می دهیم:

  • هر از گاهی شیردهی را با شیر دادن گهگاهی با شیشه جایگزین کنید. این کار فقط راهی برای عادت کردنِ آنها است.
  • شیردهی ظهر را حذف کنید و فقط شب را شیر بدهید.
  • در زمان معمول شیردهی او، او را با یک بازی سرگرم کنید. این بدان معنا نیست که ما آن ها را پرورش نمی دهیم، اما به این معنی است که لحظه ای را به تاخیر می اندازیم و جایگزین های دیگری به او پیشنهاد می کنیم.
  • از شیر گرفتن نوزاد را در زمان تغییرات برای کودک، مانند شروع مهد کودک یا زمانی که اولین دندان ها شروع به ظاهر شدن می کنند، شروع نکنید.
  • وقتی او شیر نمی خواهد شیر خوردن را به او پیشنهاد نکنید.
  • سعی کنید او را در آغوش بگیرید یا نوازش کنید. زیرا شیردهی نه تنها به منزله تغذیه، بلکه محافظت و مراقبت از کودک نیز می باشد.
از شیر گرفتن نوزاد

چه تاثیری روی کودک می گذارد؟

ما قبلاً در این مورد اظهار نظر می کردیم و اینکه از شیر گرفتن می تواند روی کودک تأثیر زیادی بگذارد. در ابتدا عصبانیت یا ناامیدی وجود خواهد داشت. همه اینها به این دلیل است که آنها فکر می کنند که از چیزی حیاتی برای خود محروم هستند. بنابراین باید به هر نحو ممکن، با بازی، با عشق و توجه زیاد آنها را سرگرم کنیم. زیرا برای آنها علاوه بر اینکه منبع غذایی است، پیوند عاطفی با هم بودن نیز هست. بنابراین، انجام آن کم کم بدون تعیین هدف بسیار مهم است، زیرا هر فرد و هر نوزادی برای رسیدن به آن نیاز به زمان دارد.

بعد از قطع شیردهی چه مدت طول می کشد تا تولید شیر را متوقف کنید؟

درست است که سینه های شما تا زمانی که شما در مرحله از شیر گرفتن هستید به تولید شیر ادامه می دهد. اما باید بدانید که وقتی تقاضا زیاد باشد، تولید شیر هم زیاد خواهد بود. به عبارت دیگر، زمانی که تقاضای مورد نظر کاهش یابد، میزان شیر کمتر خواهد شد. بنابراین، با این حال، ابتدا باید شیر خود را بدوشید و به تدریج خود به خود کاهش می یابد.

با این حال، ما نمی‌توانیم زمان دقیقی را تعیین کنیم زیرا بسته به انسان به انسان متفاوت است. به همین دلیل، ممکن است گاهی پس از مدتی پس از قطع شیر دادن به نوزاد، لکه هایی را روی لباس زیر خود مشاهده کنید. اگرچه به احتمال زیاد این قطرات به خودی خود ظاهر نمی شوند، اما هنگام فشار دادن روی قفسه سینه خود ممکن است این اتفاق بیفتد. بسیاری از زنان تا چند ماه پس از از شیر گرفتن نوزاد، شیر تولید می کنند. پس باید صبور بود!

فرمت های مختلف مقاله از شیر گرفتن نوزاد :

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : madreshoy

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 18 =