سبک زندگی

ترندهای دکوراسیون خانه 2022: فضاهای زندگی پاسخگو، آرام و مشخص

ترند های دکوراسیون 2022

دکوراسیون ترند 2022 :

با گذشت زمان، عواملی مانند دستور کارها، آب و هوا و تغییرات تکنولوژیکی که در راستای رویدادهای جهان ایجاد می شوند. درک زیبایی شناختی و عادات زندگی جوامع و مردم را تغییر می دهند. ترندهایی که هر ساله در بسیاری از زمینه ها از لباس گرفته تا مدل مو، از معماری تا طراحی داخلی به وجود می آید، به این صورت شکل می گیرد.

پیروی از ترندهای مد یا دکوراسیون نه تنها به معنای انطباق با درک زیبایی شناختی فعلی است . بلکه به معنای پیروی از دستور کار عصر و زمان و ایجاد تغییرات مناسب در زندگی ما است. به خصوص وقتی صحبت از معماری و طراحی داخلی به میان می‌آید. می‌توان گفت که گرایش‌هایی که هر ساله فراگیر می‌شوند. کلیدهای بسیار مهمی برای افزایش کیفیت زندگی و ایجاد فضاهای زندگی راحت‌تر هستند. به عنوان مثال، امسال می توان دید که دکوراسیون ترند 2022 که در طول سال با آن مواجه خواهیم شد، بیشتر با مضمون نه گفتن به تخریب محیط زیست و صلح با طبیعت شکل گرفته است. یکی دیگر از موضوعات برجسته در حالی که ترندهای امسال در حال شکل گیری است این است که با نتایج زمانی که در گذشته به دلیل بیماری همه گیر در خانه سپری کرده ایم. فضاهای زندگی خود را به خانه ای بسیار راحت تر تبدیل کنیم.

آیا دوست دارید با تغییرات جدید دکوراسیون ترند 2022 تغییراتی را در خانه خود با تغییرات کوچک یا بزرگ ایجاد کنید؟ پس نگاهی به لیست ترندهای دکوراسیون خانه ما که امسال جهان را احاطه می کند را از دست ندهید!

دکوراسیون قدیمی

1- بازگشت به گذشته، صلح با طبیعت

هم با ترند همه‌گیری که جهان را فراگرفته و هم افزایش بلایای طبیعی که متأسفانه در کل دنیا از آن رنج می‌بریم. اکنون تمرکز بر عادات مصرف و آسیبی که این عادات به محیط‌زیست وارد می‌کنند بسیار شدیدتر از گذشته است. در نتیجه شاهد اوج دکوراسیون های وینتیج و رترو خواهیم بود . در سال های اخیر به یک ترند رو به رشد تبدیل شده اند. حالا مبلمان دست دوم خیلی جذاب تر از مبلمان نو است! علاوه بر این، ارزیابی مجدد مبلمان قدیمی به جای دور انداختن آن ها با ایده های دوچرخه سواری، از برجسته ترین ایده های دکوراسیون منزل است.

– مبلمان دست دوم

استفاده از اجناس و مبلمان دست دوم  یک گزینه کارآمد و پایدار است.  سبک هایی را ایجاد می کند که از نظر زیبایی شناسی شخصیتی منحصر به فرد به فضا می بخشد. هنگامی که مبلمان قدیمی با دکوراسیون مناسب ترکیب می شود، تاریخچه از گذشته از نظر زیبایی در اتاق منعکس می شود. علاوه بر این، شما فضاهای نشیمن مشابه مبلمان ساخته شده ندارید. بلکه خانه هایی دارید که منحصر به فرد هستند و یکی یکی شما را منعکس می کنند.

مبلمان دست دوم

2- مواد طبیعی در پیش زمینه هستند

یکی از برجسته ترین دکوراسیون ترند 2022 ، مواد طبیعی است. امسال، سبکی که مخالف درک سریع مد است و فراتر از زمان است، با هدف طول عمر در حال شکل گیری است. مصالح بادوام که از گذشته تا به امروز هرگز زیبایی خود را از دست نداده اند و در عین حال طبیعی بودن را به خانه های ما می آورند.این مصالح فضاهای زندگی مدرن، چشمگیر، آرام را ایجاد می کنند. در این زمینه البته مصالحی مانند چوب، سنگ، مرمر و شیشه به چشم می خورد.

لوازم طبیعی

3- فضاهای جادار و باز

مینیمالیسم نیز یکی از سبک های دکوراسیونی بود که در سال های اخیر در سراسر جهان مطرح شد. با این حال، پس از گذراندن زمان زیادی در خانه های خود در طول فرآیند همه گیری، می توان گفت که در دکوراسیون ترند 2022 محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد. چون خیلی بهتر فهمیدیم که خانه های ما اکنون تنها پناهگاه ما هستند و وقتی بیشتر در خانه می گذرانیم. دیدیم که باید برای فعالیت های روزانه جا باز کنیم و از همه قسمت های خانه بیشتر استفاده کنیم. علاوه بر ایجاد فضا، می دانیم که فضاهای زندگی بازتر و منظم تر به کاهش استرس کمک می کند.

فضای باز و گسترده

– یک مینیمالیسم گرم

با این حال، اگر وقتی می گویید مینیمالیسم به فضای سرد فکر می کنید، می توانید نظر خود را تغییر دهید. درست است که تزئینات، که می‌توان آن‌ها را مینیمالیسم افراطی نیز تعریف کرد، که تا حد امکان کمتر مبله می‌شوند. شامل زیورآلات و لوازم جانبی نمی‌شوند، به طور مستقیم بر عملکرد تمرکز می‌کنند. در سالهای گذشته استفاده از رنگ به شدت مینیمال است، نیز رواج یافته است . با این حال، در نقطه ای که امروز به آن رسیده ایم، ما نیز به احساس صمیمیت و گرما در خانه هایمان نیاز داریم. در حقیقت، می‌توان گفت که اگرچه مینیمالیسم امسال رایج شده است. اما با سبک مدرن صمیمانه‌تر و گرم‌تر ترکیب می‌شود.

لامپ روشن مینیمال

4- برجستگی های مشکی

برجستگی های مشکی در مبلمان، لوازم جانبی و عناصر طراحی از جمله گرایش های جدید دکوراسیون محبوب هستند که در طول سال ادامه خواهند داشت. لمسه های سیاه راهی عالی برای ایجاد فضاهای نشیمن مدرن و عمیق به جای مینیمالیسم خشن است، به خصوص در فضاهایی با سبک مینیمال. اگر قصد دارید خانه خود را از ابتدا طراحی کنید، می توانید هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها یا انتخاب رنگ های گروه نشیمن در اتاق نشیمن، رنگ های خنثی را انتخاب کنید و از برجستگی های مشکی برای کنتراست استفاده کنید. برجستگی های مشکی که روی لوازم جانبی یا مبلمان ظاهر می‌شوند، عمق بسیار پیچیده‌ای به فضاهای نشیمن می‌بخشند. حتی تعویض دستگیره‌های مبلمان موجود مانند کنسول‌ها و کابینت‌ها با دستگیره‌های مشکی می‌تواند تضاد بسیار چشمگیری ایجاد کند.

دکوراسیون مشکی

5- نورپردازی طبیعی

درست مانند تغییرات در دکوراسیون داخلی، برخی از گرایش های معماری هر ساله مطابق با نیازهای خاص شکل می گیرند . بنابراین خانه هایی با این ویژگی های خاص در بخش املاک و مستغلات ارزش پیدا می کنند. از این نظر می توان گفت که فضاهای نشیمن چند منظوره با دسترسی به نور روز و چشم انداز، مانند سال گذشته مورد توجه ترین ویژگی آپارتمان ها در سال جاری است. 

دکوراسیون ترند 2022 نورپردازی طبیعی

– پنجره های بزرگ

پنجره‌های بزرگ و سقف‌های بلند نیز با توجه به زمان زیادی که این روزها در خانه می‌گذرانیم بسیار مهم هستند. ویژگی کاهش استرس و افزایش زندگی چشم انداز و نور روز تضمینی است که این دو عامل هرگز از مد نمی افتند. 

دکوراسیون ترند 2022 پنجره بزرگ

6- پارچه های بافت دار

پارچه های بافت دار مانند مخمل، شرپا و بوکل که حس بافت و راحتی را القا می کنند . ستاره محصولات نساجی و اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان در دکوراسیون ترند 2022 خواهند بود. در روزگاری که به دنبال آسایش، آرامش و شادی در خانه های خود هستیم. یکی از مهم ترین راه های رسیدن به این امر حس لامسه ماست. چنین پارچه های بافتی که در هنگام لمس احساس راحتی به ما می دهند . نه تنها حس عالی را به افراد می دهند، بلکه بسیار شیک و مجلل به نظر می رسند.

پادری بافت دار

7- طرح های منطقه ای همه کاره

باز هم، در طول دوران کرونا، متوجه شدیم که خانه‌های ما باید دارای مناطقی باشند . آن ها می‌توانند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. از این رو طرح های همه کاره که در آن ها می توان فضا را برای فعالیت ها و عملکردهای مختلف دگرگون و شکل داد . روز به روز برجسته تر و گسترده تر می شود. قرار دادن میز در اتاق خواب یا تاب، پیشخوان آشپزخانه که می تواند به میز ناهارخوری نیز تبدیل شود. مبلمانی که هم فضای بازی و هم فضای خواب برای کودکان فراهم می کند، تنها چند نمونه از این تطبیق پذیری هستند.
مناطق چند کاره

8- رنگ های زمین

از اکالیپتوس و سبزهای زیتونی گرفته تا رنگ های قهوه ای اخرایی و خاک رس، دکوراسیون ترند 2022 نیز نشان دهنده نیاز ما به نزدیک بودن به طبیعت است. رنگ‌های قهوه‌ای طبیعی امسال اغلب با دیگر رنگ‌های زمینی ترکیب می‌شوند. چوب های تیره، که از ظاهر قدیمی نیز پشتیبانی می کنند، با هر رنگ ملایمی که در طبیعت با آن مواجه می شویم هماهنگی کامل دارند. رنگ های پررنگ تری مانند آبی روشن، قرمز و زرد نئون رنگ هایی هستند که امسال کمتر با آن ها مواجه خواهیم شد.

گیاهان داخلی نه تنها اتاق را زیبا می کنند، بلکه به جلوگیری از استرس و ایجاد فضای بسیار سالم تری نیز کمک می کنند. اگر مضامین بازگشت به طبیعت و تبدیل خانه های ما به فضاهای بدون استرس را در نظر بگیرید. می توانید متوجه شوید که چرا گیاهان زنده امسال نیز محبوبیت خود را افزایش می دهند. وقتی صحبت از ترندهای دکوراسیون اتاق نشیمن 2022 می شود، اولین توصیه دکوراتورهای حرفه ای این است که گیاهان زنده را در طراحی قرار دهند.

دکوراسیون ترند 2022 رنگ های زمین

10- خانه ای دوستدار محیط زیست

پایداری و رویکرد دوستدار محیط زیست در طراحی یکی از برجسته ترین روندهای امسال است . اما مطمئن باشید که یک روند دائمی برای مدت طولانی است، نه یک سال.
خانه دوستدار طبیعت

برای یک خانه دوستدار محیط زیست:

  • لوازم خانگی: لوازمی را انتخاب کنید که طرح های کم مصرفی دارند که نیاز به گرمایش و روشنایی را کاهش می دهد.
  • مواد: مواد سازگار با محیط زیست را از منابع پایدار بازیافتی یا تایید شده انتخاب کنید. این دسته دارای طیف گسترده ای از مواد مانند چوب بازیافتی، شیشه زیستی، فلز بازیافتی و جوت است.
  • از شوینده های غیر سمی، طبیعی، ارگانیک، رنگ ها و غیره استفاده کنید تا ردپای اکولوژیکی خود را به حداقل برسانید.

منبع : homify

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =