دکوراسیون داخلی

سبک جدید دکوراسیون سنتی

سبک جدید دکوراسیون سنتی

سبک جدید دکوراسیون سنتی

فرش اتاق خود را به روز کنید

خطوط کلاسیک، جزئیات بی نظیر در دکوراسیون سنتی

سنتی قدیمی : مبلمان تیره، آراسته و سنگین.

سنتی جدید : خطوط کلاسیک، اما جزئیات کم‌تر.

یکی از راه‌های حفظ سبک کلاسیک و ظریف دکوراسیون سنتی و در عین حال افزودن حس مدرن به آن، انتخاب سرویس خوابی است که از اشکال سنتی پیروی می‌کند و در عین حال جزئیات پرزرق و برقی را که در گذشته رایج بود حذف می‌کند. بنابراین به جای یک صندلی یا نیمکت با پایه های منبت یا پایه های پیچیده، یک قطعه روکش دار مجلل و کلاسیک با پایه های ساده را انتخاب کنید. به عنوان مثال، در اتاق خوابی که در اینجا نشان داده شده است، میز کنار تخت سنتی و یک صندوق کوچک به زیبایی با صندلی عاشقانه، عثمانی و صندلی راحتی به شکل سنتی و در عین حال مدرن تکمیل شده است.

خطوط کلاسیک، جزئیات بی نظیر

ترکیب اکسسوری مدرن به دکوراسیون سنتی

سنتی قدیمی : اتاقی پر از مبلمان همان دوره.

سنتی جدید : ترکیبی از سبک های قدیمی و جدید.

هنگامی که صحبت از مبلمان می شود، کلمه “سنتی” در واقع یک اصطلاح چتر است که به سبک های مدرن رایج در طول دهه های 1700 و 1800 میلادی مانند ملکه ویکتوریا اشاره دارد. سبک سنتی امروزی اغلب کمتر از سبک‌های اصلی تزیین شده، تیره و سنگین است. اما همچنان نسبت به طرح‌های معاصر تزئین‌شده‌تر و شیک‌تر است.

اتاق خوابی که با سرویس خواب سنتی چیدمان شده است، تا حدودی قدیمی به نظر می رسد. اما به راحتی می توان با افزودن چند تکه دکور مدرن به این ترکیب، اوضاع را کمی تغییر داد. به عنوان مثال، تخت زیبا و سنتی نشان داده شده در اینجا ممکن است در اتاقی پر از قطعات به همان اندازه سنتی بسیار تاریک و با ابهت باشد. اما اگر یک میز کنار تخت آینه دار ، یک نور معلق جذاب و یک نقاشی انتزاعی با رنگ های روشن را به آن اضافه کنید، اتاق دارای یک فضای التقاطی، دلپذیر می شود.

دکوراسیون سنتی خود را مخلوط کنید

با دیوار گالری پیش بروید

دکوراسیون سنتی قدیمی : یک قطعه بزرگ از آثار هنری قاب شده روی تخت.

دکوراسیون سنتی جدید : یک دیوار گالری یا چند قطعه متوسط ​​روی تخت یا کمد.

وقتی صحبت از آثار هنری اتاق خواب شما می شود، بهترین قانون انتخاب چیزی است که دوست دارید. اگر این یک قطعه بزرگ در موقعیت بالای سر تخت یا کمد شما است، آن را دنبال کنید. اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، به خصوص اگر می خواهید به مبلمان سنتی حسی مدرن بدهید، مجموعه ای از قطعات متوسط ​​یا گالری از آثار هنری کوچکتر را در نظر بگیرید.

دکوراسیون سنتی

پرده های شلوغ را فراموش کنید

سنتی قدیمی : پارچه‌های پرزرق‌وبرق و سنگین که روی آن‌ها پرده‌ها قرار گرفته و با روفله‌ها تزئین شده‌اند.

سنتی جدید : پرده های ساده بدون وسیله های تزئینی به تنهایی. بدون والنس های فانتزی، رفلکس ها یا گره ها.

مطمئن‌ترین راه برای اینکه یک اتاق مبله سنتی قدیمی به نظر برسد، پوشاندن پنجره‌ها با پارچه‌های شلوغ و سنگین است. در عوض، پرده‌های ساده را، چه توپر یا طرح‌دار انتخاب کنید و در صورت لزوم برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، آن‌ها را روی پنجره آویزان کنید. همچنین از نمونه اتاق خوابی که در اینجا نشان داده شده است پیروی کنید و از پارچه‌های پرده‌ای کاملاً به نفع شیدهای رومی زرق و برق‌آمیز که به اندازه کافی جسورانه (و به اندازه کافی مات) هستند که بدون نیاز به پرده‌ها یا قرنیزها خود را نگه دارند، چشم پوشی کنید. نتیجه ساده و زیبا و در عین حال کلاسیک و شیک است.

پرده های مزخرف را فراموش کنید

کمی اکسسوری جذاب در دکوراسیون

دکوراسیون سنتی قدیمی : آثار هنری رسمی روی دیوارها، مانند نقاشی های قاب شده.

دکوراسیون سنتی جدید : هر چیزی که به نظر شما زیبا برسد.

در حالی که آثار هنری رسمی همیشه انتخاب مناسبی هستند، اگر مبلمان سنتی را ترجیح می دهید، دیگر تنها انتخاب برای شما نیست. در عوض، چرا با یک دیوارکوب منحصر به فرد، یک نقاشی دیواری، یک لحاف یا حتی مجموعه ای از کلاه، آینه، بشقاب یا هر چیز دیگری که شما را به لبخند می اندازد، لذت نبرید؟ کمی شور و نشاط، راهی مطمئن برای بیرون آوردن اثاثیه سنتی از گذشته و به حال است.

کمی سرگرمی در دکوراسیون سنتی

ست سرویس خواب خود را بشکنید

سنتی قدیمی : مجموعه کاملی از سرویس خواب اتاق خواب همسان.

سنتی جدید : سرویس خواب که مکمل هستند، اما مطابقت ندارند.

اگرچه ممکن است خرید یک مجموعه مناسب از سرویس خواب اتاق خواب آسان و راحت باشد، اما همیشه این نگرانی وجود دارد که چنین اتاقی خسته کننده یا بدون کاراکتر به نظر برسد. در سبک سنتی جدید، ترکیب و تطبیق اثاثیه، اتاق را سرزنده، جالب و مهمتر از همه شخصی‌سازی شده نشان می‌دهد که بسیار سرگرم‌کننده‌تر از اتاق خواب های ساده و بی روح هستند. پس ادامه دهید و کمد مدرن میانه قرن خود را در کنار تخت سنتی خود بچینید. تا زمانی که قطعاتی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و از رنگ، شکل و مقیاس برای هماهنگ کردن فضا استفاده کنید، این چیدمان را به خوبی انجام خواهید داد.

ست مبلمان خود را بشکنید

دکوراسیون سنتی را ساده نگه دارید

سنتی قدیمی : تعداد زیادی اقلام یا اثاثیه منزل.

سنتی جدید : فقط چند قطعه که واقعاً دوست دارید.

رایج ترین کلماتی که افراد هنگام توصیف اتاق خواب رویایی خود انتخاب می کنند عبارتند از: « آرامش بخش »، «آرامش» و «آرام» است. برای به دست آوردن آن ظاهر آرامش بخش، داشتن محیطی تمیز و ساده، بدون شلوغی زیاد کمک می کند. به همین دلیل است که سبک سنتی جدید از مجموعه‌های بزرگ آجری صرف نظر می‌کند تا ظاهری ساده‌تر داشته باشد.  قطعاً به این معنا نیست که بدون شخصیت یا به همان اندازه مینیمالیسم واضح باشد. این چیدمان صرفا به این معنی است که لوازم تزئینی باید فقط به چند قطعه خاص محدود شود.

دکوراسیون سنتی ساده نگه دارید

 یک آباژور درام

سنتی قدیمی : سبک‌های آباژور شلوغ، از جمله چین‌دار، دلمه‌دار، زنگوله‌ای و پاگودا.

سنتی جدید : آباژورهای طبلی و ساده، اعم از سفید، سیاه، رنگ روشن یا طرحدار.

اگر می خواهید اتاق خواب خود را سریع و آسان از سبک قدیمی به سنتی جدید به روز کنید، کافی است آباژور اتاق خواب خود را با یک مدل شیک تر تعویض کنید. سادگی یک آباژور درام، تضادی خوشایند با چیدمان سرویس خواب سنتی ایجاد می کند.

به یک آباژور درام تغییر دهید

فرمت های مختلف مقاله دکوراسیون سنتی:

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =