دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی گِلم چیست؟

طراحی داخلی گلم

طراحی داخلی گِلم چیست؟

طراحی داخلی گلم (Glam) به دلیل ظاهر لوکس و پیچیده آن قابل تشخیص است. از الگوهای جسورانه روی دیوارها گرفته تا میزهای فلزی و مبل‌های مخملی، طراحی داخلی پر زرق و برق به زیبایی تمام در این چیدمان به کار رفته است. با ویژگی های کلیدی که این سبک را بسیار نمادین می کند آشنا شوید تا بتوانید ظاهری زیبا را در خانه خود به کار ببرید.

اصول طراحی داخلی گلم

این چیدمان در هسته خود با طراحی داخلی پر زرق و برق با پایه ای از رنگ های خنثی پیچیده مانند سفید، عاج، کرم، خاکستری و مشکی شروع می شود. ظاهر آن را می توان به یکی از دو روش توسعه داد: نرم و ظریف یا تیره و دراماتیک. رنگ های پاستیلی ملایم مانند صورتی، آبی یا سبز را می‌توان برای ظاهری لوکس و بی‌نظیر آن لایه‌بندی کرد. از سوی دیگر، رنگ‌های تیره، مانند رنگ‌های جواهری عمیق، می‌توانند جلوه‌ای لوکس به فضا ببخشند. پالت‌های رنگی پیچیده پایه‌ای عالی برای افزودن عناصر گلم نمادین ایجاد می‌کنند که فضا را کامل کرده و آن را کاربردی می‌کند.

طرح های گلم به دلیل الگوهای جسورانه و بزرگِ خود شناخته می شوند. اینها اغلب در سایه های عمدتاً خنثی یافت می شوند و از اشکال هندسی یا طرح های آرت دکو تشکیل شده اند. جای تعجب نیست که گلم و آرت دکو اغلب با هم مرتبط هستند. هر دو سبک طراحی از رنگ‌های غنی استفاده می‌کنند، طرح‌های هندسی را نشان می‌دهند و به جزئیات می‌پردازند.

ویژگی های کلیدی

بافت و درخشش با هم کار می کنند تا یک اتاق زیبا ایجاد کنند. آینه ها و میزهای آینه کاری شده یا وسایل دکوری به فضای براق و مجلل کمک می کنند در حالی که پارچه های مجلل مانند ابریشم، مخمل و خز به فضا بافت و جذابیت می بخشند. لوازم جانبی اغلب دارای روکش فلزی براق و طلایی، برنجی یا نقره ای هستند.

وسایل روشنایی چشم نواز یکی دیگر از ویژگی های کلیدی اتاق هایی است که بدین صورت چیدمان شده اند. به لوسترهای کریستالی، لامپ های متالیک یا پولک دار و حتی نور محیطی درخشان مانند شمعدان های متالیک فکر کنید. برای تاثیر حداکثری، لامپ‌ها اغلب در نزدیکی اقلام آینه‌ای قرار می‌گیرند تا درخشندگی بیشتری به آن‌ها اضافه کنند.

در حالی که لوازم جانبی دارای موادی مانند کریستال، شیشه، فلز و پارچه های مخملی، حسی لوکس ایجاد می کنند، فضا باید دارای سطوح صاف، تمیز و صیقلی باشد. با این کار یک وجه ظریف و پیچیده به فضا اضافه می کند. در این سبک کانترها، سینک ها و میزهای مرمر صیقلی رایج هستند و به طرز شگفت انگیزی با بافت و درخشش لوازم جانبی فوق الذکر جفت می شوند.

طراحی داخلی گلم

انواع طراحی داخلی Glam

طراحی داخلی گلم پر زرق و برق به طور گسترده ای همه کاره است زیرا توسط هیچ دوره زمانی تعریف نشده است. اگرچه این سبک با ویژگی‌های نمادین آن مشخص می‌شود. همانطور که در بالا ذکر شد، این ویژگی‌ها را می‌توان با آیتم‌های مختلف ترکیب و تطبیق داد تا تنوع گلم‌های متفاوتی ایجاد کند. به همین دلیل، طراحی داخلی پر زرق و برق دارای تنوع های زیادی است. معروف ترین آن ها گلم هالیوود و گلم مدرن است.

  • هالیوود گلم: به این مدل، طراحی هالیوود Regency نیز گفته می شود. این مدل به شدت تحت تأثیر دهه های 1920 و 1930 و صنعت سینما در این دوران قرار دارد. گلم هالیوود شامل اقلام قدیمی است و اغلب دارای الگوهای آرت دکو با خطوط تمیز و هندسی است. در گلم هالیوود تماماً در مورد زرق و برق است و تا جای ممکن با افزودن جزئیات پیچیده ممانعت نمی کند.
  • گلم مدرن: سبک خطوط براق، تمیز و اشکال طراحی داخلی گلم مدرن را با جنبه های لوکس و ظریف گلم ترکیب می کند. با استفاده از این کار باعث ایجاد فضایی می شود که کمی شبیه به گلم مینیمالیستی است. اثاثیه مدرن با رگه های طلایی یا لوازم جانبی شیشه ای، یا اتاق خواب مدرن با پالت رنگی غنی و چشمگیر و فرش خزدار در کنار یک تخت سکوی ساده را در نظر بگیرید.
Glam Interior Design

نکات این سبک 

افزودن عناصر براق به فضای شما می تواند به سرعت هر فضایی را متحول کند و آن را به سطح جدیدی تجمل برساند. هنگام چیدمان یک فضای گلم، حتما این نکات کلیدی استایل را در نظر داشته باشید:

  • در این رنگ ها را لایت نگه دارید و یا از رنگ های خنثی استفاده کنید. از رنگ‌های پاستلی یا جواهری برای افزودن رنگ‌های رنگارنگ به فضا استفاده می‌شود، اگرچه فونداسیون باید رنگ‌های خنثی پیچیده‌ای مانند سفید، عاج، کرم، خاکستری و مشکی باشد.
  • باید از متریال مجلل مانند کریستال، مرمر، طلا یا نقره، مخمل، خز، ابریشم و سایر اقلام چشم نواز که به بافت و عنصر زرق و برق می‌افزایند، پرهیز کنید.
  • نباید از وسایل روشنایی عقب نمانید. قطعات بزرگ و براق را انتخاب کنید که هم توجه را جلب کند و هم نور را به خود جذب کند. یک لامپ با عناصر شیشه ای یا کریستال های آویزان یک افزودنی عالی به هر فضای گلم می باشد. برای بیشترین میزان تاثیر، تزئینات شیشه ای یا بازتابنده دیگر را در نزدیکی وسایل نور قرار دهید.
  • با خیال راحت ترکیب و هماهنگ کنید! از آنجایی که گلم یک سبک طراحی داخلی بسیار متنوع است، از ترکیب عناصر آن در فضای موجود خود نترسید و تنوعی جدید از گلم را خودتان ایجاد کنید.

طراحی داخلی گلم از افراط و تفریط نمی ترسد، بنابراین به هر تعداد که دوست دارید ویژگی های لوکس اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که فضا را با شلوغی بیش از حد اتاق حفظ کنید.

فرمت های مختلف مقاله :

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =