فنگشویی

نحوه استفاده از نماد اژدها در فنگ شویی

نماد اژدها در فنگ شویی

نحوه استفاده از نماد اژدها در فنگ شویی

نماد اژدها در فنگ شویی یکی از شناخته شده ترین نمادها است. اژدهای افسانه ای یک حیوان خیالی است که نشان دهنده فراوانی، موفقیت و خوش شانسی است. تصاویر اژدها در بسیاری از کاربردهای هنری، سنتی و چینی مانند منسوجات، نقاشی ها، مجسمه سازی، گلدان ها و غیره یافت می شود. نماد اژدها در فنگ شویی در مقیاس های بزرگ و کوچک در همه چیز وجود دارد. نماد اژدها، از توصیف شکل زمین های کوهستانی گرفته تا پوشاندن طلسم اژدها به اندازه سکه به دور گردن استفاده می شود. گفته می شود حتی دیوار بزرگ چین به شکل یک اژدهای قدرتمند طراحی شده است.

نماد و معنی اژدها در فنگ شویی

در زودیاک چینی ، تنها حیوان افسانه ای اژدها می باشد. اژدها، چهارمین حیوان در صف، بعد از خرگوش و قبل از مار است. داستان از این قرار است که اژدها می‌توانست به راحتی در وهله اول قرار بگیرد. اما در طول مسیر متوقف شد تا بادی کمک‌کننده را ببرد تا خرگوش را روی شاخه‌ای شناور از رودخانه عبور دهد. سپس اژدها مسیری انحرافی در پیش گرفت تا با فراخوان باران برای تغذیه زمین، روستایی را در خشکسالی نجات دهد. بنابراین، اژدها باران‌ساز است و بادهای تغییردهنده را به همراه می‌آورد، با موفقیت و کامیابی فراوان. اژدها در فرهنگ آسیایی بسیار محبوب است. برخلاف نسخه اروپایی که وحشی تلقی می شود، به عنوان یک انرژی شجاع و مفید دیده می شود.

در فنگ شویی، اژدها به عنصر زمین و همچنین جهت شرق، جایی که خورشید طلوع می کند، متصل است. اژدها به صورت یک مار ریشو با چهار پا به تصویر کشیده شده است.

اژدها همتای یانگ (مردانه) ققنوس است که انرژی یین (زنانه) است. این جفت همچنین نمادی از خانواده امپراتوری است: اژدها نشان دهنده امپراتور است، در حالی که ققنوس به انرژی امپراتور متصل است. آنها به همراه لاک پشت و ببر چهار حیوان آسمانی فنگ شویی را تشکیل می دهند. کار با اژدها می تواند به شما کمک کند تا جنبه های یانگ فنگ شویی خانه خود را پرورش دهید.
Dragon symbol in feng shui

مطلب پیشنهادی : نحوه تمیز کردن قرنیزها

مکان های فنگ شویی

شما می توانید راه های مختلفی برای گنجاندن نماد اژدها در فنگ شویی خانه خود بیابید. در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که چگونه می توانید اژدها را در دکوراسیون خانه خود بگنجانید تا به ثروت و موفقیت و تعادل انرژی یانگ برسید.

نماد اژدها در فنگ شویی با جواهر برآورده کننده آرزو

گاهی اوقات اژدها را می‌بینید که مرواریدی در دست دارد که به آن جواهر برآورده کننده آرزو نیز می‌گویند. در شمایل نگاری بودایی، جواهر برآورده کننده آرزو و نشان دهنده درخشش خورشید است. اژدها، نور را به تمام تاریکی ها می آورد و می تواند شادی واقعی را به ارمغان آورد.

اژدهای جید رو به شرق

اژدها به جهت قطب نما رو به شرق و به رنگ سبز یا آبی متصل است. سعی کنید یک اژدهای یشم حکاکی شده را در بخش شرقی خانه خود قرار دهید. حتماً اژدهای رو به شرق در منزلتان داشته باشید. اگر نمی توانید یک اژدهای یشمی پیدا کنید، هر نماد سبز یا آبی کار می کند.

اژدها برای محافظت 

یک جفت تصویر اژدها که در کنار درب خانه قرار گرفته اند، می توانند از خانه محافظت کنند و خوش شانس باشند. این کار را می توان با مجسمه ها، آثار هنری یا حتی گلدان هایی با تصاویر اژدها انجام داد.

پوشیدن طلسم اژدها

شما می توانید انرژی های یین و یانگ خود را متعادل کنید. شما می توانید با پوشیدن لباس هایی که تصاویر اژدها بر روی آن وجود دارد از خود محافظت کنید.

انتخاب نمادهای اژدها

اژدها در مواد و رنگ های مختلف وجود دارد. اگر از آن برای هدف فنگ شویی استفاده می کنید، استفاده از پنج عنصر به عنوان یک راهنما برای انتخاب نماد اژدها مفید است.

 • عنصر زمین برای رفاه و حمایت
 • عناصر فلزی برای شادی و وضوح
 • عنصر آب برای جریان ثروت و خرد
 • عناصر چوبی برای رشد و فراوانی
 • عنصر آتش برای موفقیت و الهام

رنگ های عنصر و مواد برای جفت شدن با نماد اژدها

 • برای انرژی های فلزی و زمینی، مجسمه اژدهای چینی سفید را امتحان کنید.
 • اژدهایی ساخته شده از برنز عناصر فلزی و خاکی را به همراه خواهد داشت.
 • نقاشی یک اژدها با طرح رنگ مشکی و خاکستری تیره عنصر آب را به ارمغان می آورد.
 • برای عنصر زمین، یک اژدهای چوب قهوه ای را امتحان کنید.
 • یک اژدهای شیشه ای شفاف را برای عنصر آب امتحان کنید.
 • نمادهای اژدها با رنگ قرمز عنصر آتش را وارد می کنند.
اژدها در فنگ شویی

به یاد داشته باشید، همه چیز یک تنظیم فنگ شویی نیست. اما اگر می خواهید از اژدهای خود به عنوان نماد فنگ شویی استفاده کنید، این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

فرمت های مختلف مقاله نماد اژدها در فنگ شویی :

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + پانزده =