فنگشویی

نکات طلایی برای فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب

نکات طلایی برای فنگ شویی اتاق خواب

روش چینی باستانی فنگ شویی به ما کمک می کند تا خانه هایمان را متعادل کنیم و زندگی شادتر و موفق تری را با فنگ شویی اتاق خواب ایجاد کنیم. ما اغلب توجه خود را به اتاق خواب معطوف می کنیم، پناهگاهی که می توانیم در آن استراحت کنیم و دوباره ریکاوری شویم. داشتن فنگ شویی مناسب در اتاق خواب می تواند به زندگی عاشقانه شما و همچنین توانایی شما برای استراحت کامل کمک کند. شما باید بدانید که چگونه “انرژی چی” را در جریان نگه دارید و چگونه هر انرژی منفی را که ممکن است وارد اتاق شما و زندگی شما شود ، منحرف کنید.

فنگ شویی اتاق خواب

استفاده از فنگ شویی در رختخواب

یک سرتاج تخت محکم داشته باشید . بهترین سرتخت‌های فنگ شویی آنهایی هستند که از چوب ساخته شده‌اند یا روکش‌هایی که ترکیب بسیار خوبی از انرژی فنگ شویی را برای شما و اتاق خوابتان دارند. در حالی که شما در حال خوابیدن هستید، بدن شما در سطوح مختلف مشغول تعمیر انرژی پرمشغله است. به طور ناخودآگاه، سرِ شما به پشتیبان، محافظت و حمایت خوب نیاز دارد، درست مانند زمانی که برای مدت طولانی روی صندلی می‌نشینید.

خوابیدن

تشک پشتیبان

یک تشک پشتیبان بگیرید. تشک‌های متنوعی در بازار وجود دارد، عاقلانه انتخاب کنید و روی تشک‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که بهترین خواب و آرامش را برای شما ایجاد می‌کند. هر چه در شب بهتر بخوابید، سلامتی شما در روز بهتر است. مراقب فنگ شویی خوب باشید و تشک های مستعمل نخرید، هرگز نمی دانید که آنها چه انرژی از صاحبان قبلی انباشته اند.
فنگ شویی اتاق خواب

ارتفاع مناسب برای تخت

از ارتفاع مناسب تخت اطمینان حاصل کنید. برای اجازه دادن به جریان متعادل انرژی فنگ شویی در زیر تخت، باید تخت خود را در ارتفاع معقولی از سطح زمین قرار دهید.به طور کلی، تختخواب هایی که زیر آن کشوهایی تعبیه شده است تا به شما در راه حل های ذخیره سازی کمک کنند، تخت فنگ شویی بد در نظر گرفته می شوند. چرا؟ زیرا انرژی باید هنگام خواب در بدن شما گردش کند، که اگر فضای زیر تخت مسدود شود امکان پذیر نیست.

تخت خواب

تراز تخت با درب برای فنگ شویی اتاق خواب

مطمئن شوید که تخت تا جایی که ممکن است از درب دور باشد. تخت را در ناحیه ای دورتر از در یا به صورت مورب از در قرار دهید، اما نه در راستای درب. به عبارت دیگر، شما می خواهید زمانی که در رختخواب هستید بتوانید در را ببینید، اما با در هماهنگ نباشید.

درب اتاق خواب، درب بالکن/حیاط خانه، درب حمام یا درهای کمدتان، نمی خواهید تختتان با هیچ یک از درهای اتاق خوابتان همخوانی داشته باشد، وگرنه چی بیش از حد به سمت تخت روان می شود. در حالت ایده آل، تخت می تواند به صورت مورب از در قرار گیرد و از گوشه مقابل بیرون بیاید.

 • قرار گرفتن تخت شما خیلی نزدیک به در می‌تواند باعث شود که از شگفتی‌هایی که ممکن است برایتان پیش بیاید مبهوت شوید. هرچه از در دورتر باشید، برای آنچه ممکن است پیش بیاید آمادگی بیشتری خواهید داشت. این همان دلیلی است که تخت خواب باید تا حد امکان از در دور باشد.
 • با این حال، در حالت ایده آل، زمانی که از خواب بیدار می شوید ، درب باید در خط دید مستقیم شما یا نزدیک به آن باشد، بنابراین احساس می کنید که بر زندگی خود کنترل ندارید .

دیوار پشتیبان

یک دیوار پشتیبان خوب پشت تخت خود داشته باشید. علاوه بر یک سر تخت خوب، همیشه می خواهید یک دیوار محکم پشت تخت خود داشته باشید. وقتی زیر پنجره می خوابید، انرژی شخصی شما به مرور زمان ضعیف تر می شود، زیرا نه پشتیبانی مناسب دارد و نه محافظت می شود.
فنگ شویی اتاق خواب

انرژی متعادل

زمین و انرژی متعادل را در دو طرف تخت قرار دهید. دو پاتختی در دو طرف تخت قرار دهید تا هنگام خواب تعادل ایجاد کنید. در حالت ایده‌آل، می‌توانید یک شبخواب را روی هر دو پاتختی قرار دهید تا کمی نور ملایم به اتاق خواب خود اضافه کنید. این تعادل برای متمرکز نگه داشتن شما و به ویژه برای حفظ برابری در یک رابطه مهم است اگر اتاق خواب را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید.

 • یک پاتختی کوچک در دو طرف تخت، راه عالی دیگری برای متعادل کردن انرژی در اتاق شما است.
فنگ شویی اتاق خواب

دور کردن تخت از هرچیزی که حواستان را پرت می کند

تخت خود را دور از هر گونه تلویزیون، میز یا سایر مواردی که حواس شما را پرت می کند، قرار دهید. در حالت ایده آل، شما باید میز و تلویزیون خود را از اتاق خواب خود خارج کنید، بنابراین اتاق خواب واقعا به مکانی تبدیل می شود که می توانید در آن استراحت  کنید.

با این حال، همه ما فضای محدودی داریم، بنابراین اگر در اتاق خود تلویزیون یا میز دارید، آن را تا حد امکان از تخت خود دور کنید تا مانع انرژی مثبت تخت نشود. اگر می توانید، یک روسری یا پتوی سبک را روی تلویزیون یا میز بیاندازید، یا حتی آن را با یک کمد تاشو ژاپنی بپوشانید تا فضای بیشتری ایجاد کنید.

شیشه ای

اجتناب از انرژی منفی برای فنگ شویی اتاق خواب

از آینه ای که رو به تخت شما باشد یا مجموعه ای از آینه ها بر روی درهای کمد خودداری کنید.اگر این آینه ها وسایلی هستند که نمی توانید از شر آنها خلاص شوید، مقداری پارچه روی آنها بیاندازید. تصور می شود که در معرض قرار گرفتن آنها خواب شما را مختل می کنند. به طور کلی، باید از داشتن آینه در اتاق خواب خود اجتناب کنید، به خصوص اگر آن را با یک پاتنر به اشتراک می گذارید. زیرا ممکن است فضایی را برای خیانت باز کند. آینه ها نیز برای چنین فضای آرامی بسیار پرانرژی هستند.

 • اگر دوست دارید یک آینه در اتاق خود داشته باشید، آن را در قسمت داخلی در کمد قرار دهید تا فقط زمانی که به آن نیاز دارید به آن دسترسی داشته باشید.

فنگ شویی اتاق خواب

تخت را زیر تیر قرار ندهید

از قرار دادن تخت خود مستقیماً زیر یک تیر خودداری کنید. یک تیر ممکن است احساس فشار ایجاد کند که باعث می شود خواب شما مختل شود. اگر گزینه دیگری ندارید، آن را با پارچه بپوشانید یا 2 فلوت بامبو را با دهانه های رو به پایین از آن آویزان کنید. این کار به جلوگیری از انرژی ناخواسته ای که از بالای تخت می رسد کمک می کند. مسئله این است که شما نمی خواهید در خواب احساس خطر کنید.
فنگ شویی اتاق خواب

از فواره ها و آبنما ها خودداری کنید

از فواره ها و آب نماها بگذرید. همچنین، در اتاق خواب تصاویر آب و آکواریوم قرار ندهید. اینها می تواند منجر به زیان مالی یا سرقت احتمالی شود. اگر می خواهید بهترین فنگ شویی ممکن را داشته باشید، مخزن ماهی یا نقاشی های آب خود را از اتاق خواب دور نگه دارید.

 • اگر طرفدار فواره ها و هنرهای آبی هستید، آنها را در حمام قرار دهید.
فنگ شویی اتاق خواب

جلوگیری از قرار دادن گل ها و گیاهان در اتاق خواب

گیاهان و گل ها را بیرون از اتاق خود نگه دارید. تصور می شود که گیاهان دارای مقدار زیادی یانگ هستند، که انرژی و فعالیت زیادی را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید دوباره سرحال شوید. اگر جای دیگری برای قرار دادن گیاهان خود ندارید، سعی کنید وقتی روی تخت هستید آنها را از خط دید خود دور نگه دارید.

فنگ شویی اتاق خواب

مدل قرار دادن تخت

از انباشته شدن آشغال در اطراف تخت خود یا قرار دادن یک طرف تخت به دیوار خودداری کنید. “چی” نمی تواند گردش کند، که به معنای اختلالات احتمالی در زندگی صمیمی شماست. اگر تخت شما کنار دیوار باشد، یکی از طرفین باید به داخل بخوابد و به معنای واقعی کلمه در رابطه «به دام» می‌افتد.

 • همچنین تخت خود را نسبتاً عاری از شلوغی نگه دارید، مانند برداشتن بالش و پتو.
فنگ شویی اتاق خواب

از دست تلویزیون خود خلاص شوید. 

تلویزیون یک میدان مغناطیسی ناسالم ایجاد می کند که ممکن است خواب شما را مختل کند، رابطه شما با همسرتان را تیره کند یا شخص ثالثی را وارد اتاق خواب کند. اگر مجبورید آن را در اتاق خواب نگه دارید، سعی کنید زمانی که از آن استفاده نمی کنید آن را با پارچه بپوشانید. اگر واقعاً در این مورد جدی هستید، وقتی از تلویزیون استفاده نمی کنید آن را در کمد قرار دهید یا آن را روی قفسه ای قرار دهید که می تواند قفل شود و وقتی تلویزیون نمی بینید آن را پنهان کنید.
فنگ شویی اتاق خواب

کتاب هایتان را جای دیگری بگذارید.

اگر کتاب می خوانید می توانید چند کتاب در اتاق خود نگه دارید تا مطالعه کنید، اما تعداد زیاد کتاب می تواند باعث شود که در آن فضا غرق شوید. اتاق خواب شما مکانی برای استراحت و آرامش است و اگر کتاب های زیادی در آنجا داشته باشید، بسیار شبیه به مکانی برای کار خواهد شد. کتاب های زیاد در فضای استراحت شما نیز می تواند طاقت فرسا باشد.

فنگ شویی اتاق خواب

ایجاد تعادل از طریق رنگ ها برای فنگ شویی اتاق خواب

شامل رنگ عنصر آتش برای اشتیاق و انرژی است. یک عنصر آتش فنگ شویی متعادل در فضای شما انرژی پشتیبان را در تمام تلاش های شغلی شما به ارمغان می آورد و به شما کمک می کند تا به هدفتان برسید. همچنین به شما کمک می کند که شور و شوق و عشق را به زندگی و اتاق خواب خود دعوت کنید. رنگ های عنصر آتش فنگ شویی عبارتند از:

 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • صورتی
 • زرد قوی
فنگ شویی اتاق خواب

استفاده از رنگ های خاکی :

برای تغذیه و ثبات، رنگ های خاکی را در نظر بگیرید. یک عنصر زمین فنگ شویی قوی و هماهنگ در خانه شما به ایجاد ثبات، تغذیه و محافظت برای همه روابط شما کمک می کند. رنگ عناصر زمین فنگ شویی عبارتند از:

 • زرد کمرنگ
 • رنگ بژ
فنگ شویی اتاق خواب

وضوح و دقت رنگ فلزی

برای وضوح و دقت رنگ های “فلزی” را در نظر بگیرید. عنصر فلزی فنگ شویی ویژگی های وضوح، دقت و کارایی را به ارمغان می آورد. وجود متعادل آن به شما کمک می کند تا با وضوح و دارای سبک زندگی کنید. رنگ عناصر فلزی فنگ شویی عبارتند از:

 • خاکستری
 • سفید
تخت خواب

استفاده از رنگ های پاستلی در فنگ شویی اتاق خواب

از رنگ های پاستلی استفاده کنید تا آرامش و را به اتاق خواب خود بیافزایید. در پایان روز، مهمترین چیز این است که بتوانید در اتاق خواب خود احساس آرامش کنید و یک خواب راحت داشته باشید. داشتن رنگ های روشن، ملایم و پاستلی در سراسر اتاق خواب می تواند به آرامش شما بیافزاید . در اینجا چند رنگ وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

 • آبی کمرنگ
 • صورتی روشن
 • سبز روشن
 • بنفش روشن
فنگ شویی اتاق خواب

ملاحظات دیگر برای فنگ شویی اتاق خواب

اتاق خواب خود را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید.اتاق خواب شما باید پناهگاه شما باشد. این مکان باید جایی برای فرار از استرس زندگی روزمره شما باشد. خواه این استرس می تواند شامل کار، فرزندان، سلامتی یا دوستی شما باشد. نباید جایی باشد که همه چیزهای اضافی را که جایی برایشان ندارید، در آن قرار دهید. برعکس، این مکان باید جایی برای شما در وسط یک بیابان باشد. مکانی که می توانید زمانی که می خواهید استراحت کنید، یا درست زمانی که نیاز به استراحت دارید به آنجا بروید.

 • هرگز وسایل اضافی یا انرژی منفی را وارد اتاق خواب خود نکنید تا به مرور زمان بیشتر به فضا احترام بگذارید.
فنگ شویی اتاق خواب

استفاده از نور ملایم برای فنگ شویی اتاق خواب

برای داشتن بهترین فنگ شویی، باید از نورهای روشن و زرق و برق دار یا چراغ های سقفی روی تخت خود اجتناب کنید. در عوض، چراغ های رومیزی با نور ملایم داشته باشید و سعی کنید تا جایی که می توانید نور طبیعی را از پنجره دریافت کنید. این کار باعث می شود نسبت به استفاده نورهای خشن که بیش از حد روشن هستند احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

 • سعی کنید لامپ‌های کوچک، چراغ‌های رشته‌ای و سایر نورهای ملایم را اضافه کنید تا از نیاز به نور بالا جلوگیری کنید.
فنگ شویی اتاق خواب

از موقعیت پنجره ها آگاه باشید.

 اگر می توانید، سعی کنید از قرار دادن تخت خود بین پنجره و در خودداری کنید، در غیر این صورت در وسط “کشش” چی بین این دو مکان قرار خواهید گرفت. اگر نمی توانید از آن اجتناب کنید، فقط مطمئن شوید که پرده های زیبا و دلپذیری برای جلوگیری از انرژی بد دارید. همچنین در صورت امکان باید از خوابیدن رو به پنجره خودداری کنید، در غیر این صورت خواب شما آرام نخواهد بود.
فنگ شویی اتاق خواب

در اتاق خواب خود هنری الهام بخش داشته باشید.

تصاویر صحنه های آرامش بخش از طبیعت یا مکان های دیگری که به شما الهام می بخشد را آویزان کنید. چند منظره خنثی، تصویری که به شما انگیزه می‌دهد تا به رویاهایتان برسید، یا چیز دیگری که شما را آرام می کند، انتخاب کنید. هر چیزی بیش از حد گرافیکی، ترسناک یا فقط آزاردهنده به اتاق خواب شما تعلق ندارد. الهام‌بخش‌ترین تصویر را در مقابل دید خود در رختخواب قرار دهید تا اولین چیزی باشد که هنگام بیدار شدن می‌بینید.

 • عکس های مکان های مورد علاقه خود را آویزان کنید یا یک نقل قول الهام بخش را روی دیوار نمایش دهید.
فنگ شویی اتاق خواب

ایجاد فضای مساوی برای فنگ شویی اتاق خواب

سعی کنید فضای مساوی در دو طرف تخت و سایر مبلمان خود داشته باشید. یک فرد باید بتواند به راحتی در یک طرف اتاق به اندازه طرف دیگر، در حد منطق راه برود. البته، یک قطعه مبلمان ممکن است مقداری نابرابری ایجاد کند، اما به طور کلی، باید از به هم ریختگی بیشتر وسایل اتاق خواب به یک طرف خودداری کنید، در غیر این صورت در مهمترین اتاق خود اختلاف ایجاد خواهید کرد.

لباس

از شر لباس هایی که دیگر نمی پوشید خلاص شوید. 

به کمد و کشوی خود نگاهی بیندازید و تمام لباس هایی را که در سال گذشته نپوشیده اید بردارید. این لباس‌ها را اهدا کنید یا اگر هنوز قابل پوشیدن هستند، آن‌ها را به یکی از دوستان یا خویشاوندان خود بدهید.

فنگ شویی اتاق خواب

از عکس های اقوام یا دوستانی که شما را تماشا می کنند خودداری کنید.

 می توانید چند عکس خانوادگی کلیدی در اتاق خواب خود داشته باشید، اما از شلوغی عکس های افراد در همه جا اجتناب کنید، در غیر این صورت احساس می کنید تحت نظر هستید و غرق در آن خواهید شد. در مورد شخصیت های مذهبی هم همینطور است.

اتاق خواب

مطمئن شوید که اتاق خواب شما خیلی شلوغ نباشد. 

اتاق خواب خود را تا حد امکان آزاد و ساده نگه دارید. اگر مطمئن نیستید که وسایلی که می خواهید آیا واقعاً ضروری هستند یا خیر، صندلی، لامپ یا تصاویر اضافی را به اتاق خواب خود اضافه نکنید. هر چه، چیزهای بیشتری در آنجا داشته باشید، یافتن تعادل ممکن است دشوارتر شود.
فنگ شویی اتاق خواب

برای فنگ شویی اتاق خواب از شر هر بهم ریختگی خلاص شوید . 

برای داشتن فنگ شویی بهینه در اتاق خواب خود، باید از شر هر گونه کاغذ اضافی، زباله، زیورآلات قدیمی، عکس های احمقانه، هدایای بیهوده یا هر چیزی که واقعاً به آن نیاز ندارید خلاص شوید.

اگر به برخی از اقلام وابستگی بیش از حد عاطفی دارید، می توانید آنها را در انبار یا اتاق دیگری قرار دهید، اما سعی کنید چیزهایی را که واقعاً در اتاق خواب خود نیاز دارید را به حداقل برسانید. داشتن یک اتاق خواب اضافی و نامرتب منجر به زندگی نامرتب می شود.

فرممت های مختلف مقاله فنگ شویی اتاق خواب:

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : wikihow

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 2 =