فنگشویی

نکات چیدمان عنصر آتش در فنگ شویی

نکات چیدمان عنصر آتش در فنگ شویی

نکات چیدمان عنصر آتش در فنگ شویی

در این مقاله چیدمان عنصر آتش در فنگ شویی را مورد بررسی قرار می دهیم. آتش یکی از پنج عنصری است که به عنوان ابزاری برای تمرین‌کنندگان فنگ شویی برای درک و ایجاد تعادل در یک فضا از آن استفاده می‌کنند. عناصر دیگری که این سیستم را تشکیل می دهند خاک، فلز، آب و چوب هستند.

این پنج عنصر چرخه‌های طبیعت و چگونگی کارکرد جنبه‌های مختلف طبیعت برای حفظ تعادل را توصیف می‌کنند. گاهی اوقات یک یا چند عنصر، از کار افتاده و نیاز به تنظیم دارند. ساده ترین راه برای کار با سیستم پنج عنصری این است که بیشتر عنصری را وارد کنید که به انرژی مورد نظر شما متصل می شود.

عنصر آتش چیست؟

در فنگ شویی عنصر آتش با اشتیاق، الهام و بیان مرتبط است. عنصر آتش می تواند شور، نشاط و گرما را به خانه شما بیاورد.

آیا تا به حال احساس کرده اید که علاقه خود را به یک پروژه، شغل یا رابطه از دست داده اید؟ شاید لازم باشد آتش بیشتری اضافه کنید! اگر تمایل دارید احساسات خود را در درون خود نگه دارید و در بیان خود مشکل دارید، استفاده از عنصر آتش در خانه شما نیز می تواند کمک کننده باشد.

شما می توانید انرژی آتش بیشتری را از طریق هر یک از عناصر طراحی زیر وارد فضای خود کنید:

  • رنگ: قرمز
  • شکل: مثلث
  • مواد: شمع، روشنایی، الکترونیک و غیره

در ادامه بخوانید تا راه های آسان فنگ شویی برای تزئین خانه خود با عنصر فنگ شویی آتش را بررسی کنید.

نکات دکوراسیون

دیوارها

رنگ‌آمیزی یکی از ساده‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌ها برای دگرگونی اتاق و معرفی یک عنصر از طریق رنگ است. قرمزهای آتشین یا نارنجی ممکن است برای کل اتاق کمی شدید باشند، اما می توانند به عنوان یک دیوار برجسته عالی به نظر برسند. و محتمل است که همه عاشق یک در قرمز هستند!

اگر سبک شما این نیست، می توانید به دنبال کاغذدیواری با الگوهای مثلثی یا زیگزاگ نیز بگردید، زیرا این اشکال با عنصر آتش نیز مرتبط هستند.

دکوراسیون

نورپردازی در عنصر آتش در فنگ شویی

روشنایی عنصر آتش است، بنابراین می توانید انرژی آتش را با اطمینان از روشن بودن خانه خود افزایش دهید. شمع ها روشی بسیار قدرتمند برای آوردن آتش بیشتر به فضای شما هستند. سعی کنید یک شمع به فضای مدیتیشن خود برای افزایش تمرکز اضافه کنید. همچنین می توانید تعدادی شمع به میز ناهارخوری خود برای افزایش صمیمیت و دنج بودن خانه خود، اضافه کنید.

همچنین می‌توانید از چراغ‌هایی استفاده کنید که نور را به سمت بالا هدایت می‌کنند، شبیه به روشی که شعله‌ها به سمت آسمان حرکت می‌کنند. شمعدان یک راه شیک و کاربردی برای افزودن انرژی نور و آتش به خانه شما است. به یاد داشته باشید که وسایل روشنایی خود را به طور مرتب تمیز کنید تا از جمع شدن گرد و غبار و چی راکد جلوگیری کنید!

رنگ قرمز در فنگ شویی

لوازم دکور منزل

لوازم دکور خانه می تواند یک راه واقعا سرگرم کننده برای افزودن عنصر آتش به خانه شما باشد، زیرا گزینه های زیادی وجود دارد. با آتش درونی خود ارتباط بگیرید و خود را ابراز کنید! اگر آماده رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری نیستید، شروع ِکوچکتر با لوازم جانبی نیز می تواند راهی عالی برای ورود به دکوراسیون با عناصر باشد.

بالش ها و ملحفه ها لوازم بسیار خوبی برای شروع هستند. به دنبال روبالشی ها، رومیزی ها یا پتوهایی با رنگ قرمز و الگوهای هندسی که شامل مثلث یا اشکال زیگزاگ هستند، باشید. همچنین می توانید آثار هنری مورد علاقه خود را پیدا کنید که دارای اشکال مثلثی، قرمزهای روشن و نارنجی یا حتی تصاویری از آتش هستند.

خود را کمی جسورتر احساس می کنید؟ با یک میز، صندلی یا مبل قرمز شروع کنید.

عنصر آتش در فنگشویی

عناصر معماری برای عنصر آتش در فنگ شویی

شومینه ها البته به عنصر آتش متصل هستند. احساس نور و گرمای یک آتش واقعی یک راه فوق العاده برای برقراری ارتباط با انرژی عنصر آتش است. اگر تهویه مناسب برای یک شومینه واقعی ندارید، یک شومینه بدون تهویه نیز یک گزینه عالی است.

اجاق ها به عنصر آتش نیز متصل می شوند. مهم است که اجاق گاز خود را تمیز نگه دارید و به طور منظم از آن استفاده کنید تا این انرژی آتش را قوی و پر جنب و جوش نگه دارید. اجاق گاز شما به ثروت نیز متصل است، بنابراین مراقبت از اجاق گاز شما ممکن است از راه های دیگر نیز نتیجه دهد!

از آنجایی که عنصر آتش مثلثی شکل است، الگوی شاه ماهی یا شورون در کف یا کاشی نیز عنصر آتش را تداعی می کند.

استفاده از گل در کوراسیون

گیاه شناسی

مواد گیاهی، مانند گل های شاخه بریده و گیاهان گلدانی، می توانند راهی شاد برای آوردن طبیعت به خانه شما باشند.

یک گلدان از گل‌های قرمز روی میز خواب شما می‌تواند شور و اشتیاق را به یک رابطه افزایش دهد و یکی روی میز شما می‌تواند اشتیاق را به کارتان اضافه کند. یک دسته گل صد تومانی قرمز در آشپزخانه می تواند سلامتی، سرزندگی و شادی را به همراه داشته باشد. حتما آنها را مرتباً تمیز کنید، زیرا گل های مرده منبع چی راکد و ناسالم هستند.

اگر گیاهان زنده و گلدانی را ترجیح می دهید، به دنبال گیاهی با گل یا برگ قرمز باشید. چند موردی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از: آگلائونما قرمز، کولئوس و گیاه خال خالی. آماریلیس و پوانستیا نیز گزینه های خیره کننده ای برای زمستان هستند.

فرمت های مختلف مقاله عنصر آتش در فنگ شویی

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =