دکوراسیون داخلی

چگونه یک آپارتمان مینیمالیستی بسازیم

آپارتمان مینیمالیستی

چگونه یک آپارتمان مینیمالیستی بسازیم

Minimalist apartment

مطلب پیشنهادی : سبک جدید دکوراسیون سنتی

وقتی صحبت از راه حل های ذخیره سازی به میان می آید، محتاط باشید

همه وسایل مبلمان در یک آپارتمان مینیمالیستی برابر نیستند. لیندا هایسلت طراح توضیح می‌دهد : « زمانی که به قطعات مبلمان نگاه می‌کنیم، فضای ذخیره‌سازی باید واقعاً ارزیابی شود . “هر قطعه باید بیش از یک وظیفه داشته باشد.”» هایسلت خاطرنشان می کند : « و در عین حال، آن قطعاتی که وظیفه دوگانه را انجام می دهند، همچنان باید بولد به نظر برسند. به عنوان مثال، یک عثمانی باید در آن انباری داشته باشد، اما به نظر نرسد که یک قطعه درهم و برهم است که بتواند اشیا را در خود جای دهد.»

انتخاب قطعات ذخیره سازی می تواند هنرمندانه و زیبا باشد. طراح آن فلاناگان می گوید: «من دوست دارم جعبه های زیبا پیدا کنم یا اگر به انباری بزرگتر نیاز است، به دنبال یک قطعه آنتیک باشم . به این ترتیب، این قطعه به خودی خود در فضا تبدیل به هنر می‌شود، اما کاربرد نیز دارد. مینیمالیسم لزوماً به معنای تمیز و سرد بودن نیست، می‌تواند بسیار هدفمند باشد.»

دکور منزل

به این فکر کنید که چه نوع اقلامی را باید نگهداری کنید و در کجا. الکس نینوی طراح، پیشنهاد می‌کند : «در فضای اداری خود، سازمان‌دهنده‌های فایل، نگهدارنده خودکار و مداد، سطل‌های چند منظوره و کشوهای کاغذی را برای خود تهیه کنید» . “در اتاق خواب خود از فضای زیر تخت خواب خود استفاده کنید و چند سطل برای نگهداری لباس های فصلی بردارید. اگر کشو زیر تخت ندارید، سطل های حصیری زیبا یا بافتنی تهیه کنید و از آن ها برای نگه داشتن کفش های اضافی استفاده کنید.”

برای آپارتمان مینیمالیستی لوازم جانبی باید هدفمند باشد

هایسلت خاطرنشان می کند که لوازم جانبی باید هدفمند باشند، نه بیش از حد اغراق کننده یا تصادفی. او به اشتراک می‌گذارد: «لوازم جانبی همه به عنوان اثر هنری دیده می‌شوند. هنگام قرار دادن یک گلدان یا قرار دادن یک اثر هنری، باید چیزی باشد که بتواند فضا را زنده نشان دهد .»

دکوراسیون منیمالیستی

به رنگ و بافت توجه زیادی داشته باشید

احتمالاً رنگ های نئونی روشن و الگوهای جسورانه را در یک آپارتمان مینیمالیستی پیدا نخواهید کرد. هایسلت می گوید: پالت های مینیمال معمولاً خنثی یا یکنواخت هستند. رنگ ها را یا مشابه یا در یک خانواده نگه دارید، زیرا مینیمال بودن به معنای ایجاد ظاهری ساده و آرام از نظر بصری برای هنگام ورود به اتاق است.

با این حال، شما هنوز هم می توانید از ادغام بافت های مختلف در یک اتاق مینیمالیستی لذت ببرید. ملیسا لی، موسس و مدیر خلاق  Bespoke Only ، پیشنهاد می‌کند: «روی نمایشی از بافت‌های ظریف و تفاوت‌های رنگی تمرکز کنید.» این کار، راهی برای ایجاد عمق و علاقه با حفظ کیفیت مینیمالیستی است.سپس، جریان یک فضا را در نظر بگیرید، او اضافه می کند: “به چگونگی منتهی شدن هر خط از نظر بصری به خط بعدی ، چه از یک مبلمان یا اثر هنری یا منظره ای از یک پیچ در اتاق توجه کنید.”

دکور خانه آپارتمان مینیمالیستی

با افراط خداحافظی کنید

اگر شما یک مینیمالیست هستید، وسایلی که برای نگهداری در فضای خود انتخاب می کنید باید مفید و معنادار باشند. لی می‌گوید: «ما همیشه توصیه می‌کنیم اشیایی با اهمیت شخصی که برای شما منحصربه‌فرد هستند را نگه دارید . همچنین وسایلی که چندین عدد از آن دارید را پاکسازی کنید. طراح Elaine Burns توصیه می کند ، اگر باید موارد اضافی را در دسترس داشته باشید، آنها را خارج از اتاق پنهان کنید . او می‌گوید: «من متوجه شدم که قطعات تزئینی کوچک‌تر می‌توانند اضافه شوند و احساس درهم‌ریختگی ایجاد کنند. بنابراین داشتن مجموعه‌ای از سبدها، کشوها یا کابینت‌ها برای نگهداری وسایل مشابه (فکر کنید شمع‌ها یا گلدان‌ها) یک برد-برد است. اقلام بر اساس دسته بندی تقسیم بندی می شوند و برای اتاقی آرامش بخش در کنار هم قرار می گیرند.”

آپارتمان مینیمالیستی

در مورد چیزهایی که واقعاً می توانید بدون آنها زندگی کنید، فکر کنید. آنها را رها کنید – هیچ فایده ای ندارد که آنها را برای یک روز بارانی در اطراف نگه دارید-. همانطور که هایسلت خاطرنشان می کند: “اقلامی که باید دور بیندازید چیزهایی هستند که واقعاً در حداقل شش ماه تا یک سال استفاده نکرده اید یا آنها را ندیده اید. اگر چیزی دارید که در انبار نگهداری می کنید و استفاده نمی کنید یا نمی بینید، پس چیست؟ نکته در حفظ آن است؟”

فرمت های مختلف مقاله آپارتمان مینیمالیستی:

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =