مادر و فرزند

6 درمان خانگی برای کاهش تب در کودکان

کاهش تب در کودکان

روش های مختلف برای کاهش تب در کودکان

همه پدر و مادرها وقتی کودک خود را مریض می بینند رنج می برند، اگر تب داشته باشند تنبل و کم انرژی می شوند. تب می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و در بیشتر موارد بدون نیاز به مراجعه به متخصص اطفال قابل درمان کردن است. دانستن علل تب ، دانستن چگونگی تفسیر افزایش دما برای اقدام در اسرع وقت و روش های کاهش تب در کودکان، بسیار مهم است.

اول از همه تب و تب خفیف یا آنچه را که معمولاً داشتن چند دهم آن می نامیم، تشخیص دهید. تب عبارت از افزایش دمای بدن به بالای 37.2 درجه است. از طرفی وقتی دمای بدن از 37 درجه بالاتر می رود و به 38 درجه نمی رسد، تب خفیف محسوب می شود.

تب یا تب درجه پایین می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. برای عفونت احتمالی، یک فرآیند ویروسی، نداشتن لباس اضافی، ورزش شدید یا واکنش به یک واکسن می تواند باعث تب در کودک شود. معمولاً برای کاهش تب در کودکان نیازی به مراجعه به پزشک ندارید. در این موارد، جایی که درجه حرارت بدون علائم دیگری که می‌تواند هشداردهنده‌ای جدی‌تر باشد، افزایش می‌یابد، می‌توان آن را در خانه درمان کرد.

با این حال، شدت افزایش دما باید توسط یک متخصص ارزیابی شود، به خصوص اگر کودک شما کمتر از 6 ماه سن دارد. در صورت امکان به پزشک متخصص اطفال خود مراجعه کنید تا بتواند وضعیت را ارزیابی کند. اگر تب در شب یا آخر هفته اتفاق بیفتد، این نکات، که در زیر به تفصیل توضیح خواهیم داد، می تواند مفید باشد. می‌توانید از هر یک از این درمان‌های خانگی استفاده کنید، اما اگر تب بالا رفت، اجازه ندهید ساعت‌های زیادی برای رفتن به اورژانس بگذرد و زمان را از دست بدهید.

 

کاهش تب در کودکان

ترفندهای خانگی برای کاهش تب در کودکان

  1. اگر کودک لباس های زیادی پوشیده باشد، دمای اتاق را کاهش دهید، ممکن است دما حتی بیشتر نیز شود. همچنین اتاق را با اطمینان از عدم وجود تهویه مناسب و خنک نگه داشتن در دمای اتاق تازه می کند. اگر تب در تابستان رخ دهد، نظارت بر درجه اتاق بسیار مهم است. از پنکه ای استفاده کنید که به خنک شدن محیط کمک می کند اما اطمینان می دهد که هوا مستقیماً به کودک دمیده نمی شود.
  2. در حمام از آب سرد اجتناب کنید زیرا می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد و دمای بدن کودک شما را افزایش دهد. یک حمام آب گرم آماده کنید و کودک را بشویید، سعی کنید موهای او را خیس نکنید در غیر این صورت مجبور خواهید بود آنها را خشک کنید.
  3. آب سرد را در نواحی موضعی بمالید. از حوله تمیز استفاده کنید، در آب سرد خیس کنید و آن را خوب آبکشی کنید. به طور مستقیم روی پیشانی، گردن یا مچ دست قرار دهید. این کار به کاهش دما کمک می کند تا کودک احساس بهتری داشته باشد.
  4. هیدراتاسیون بدن را کنترل کنید، مطمئن شوید که کودکتان علاوه بر آب، مایعات کافی در طول روز می‌نوشد، آب‌میوه‌های تازه، آب مرغ و سبزیجات داغ و حتی یک سرم به او بدهید .
  5. آگاه باشید که فعالیت فرزند شما می تواند گرما و تب را افزایش دهد. آرام و ساکت بودن در رختخواب به کاهش تدریجی دما کمک می کند.
  6. قاچ های سیب زمینی خام: این درمان معمولی مادربزرگ شما است که ممکن است احمقانه به نظر برسد اما در واقع موثر است. چند برش سیب زمینی خام را روی کف پای کودک بمالید و با گرم شدن آنها با برش های جدید دیگری جایگزین کنید. آنها نیازی به سرد بودن ندارند زیرا باعث ناراحتی کودک می شود، دمای اتاق را نیز اندازه گیری کنید.
Reducing fever in children

مراقب علائم دیگر باشید

 همانطور که قبلا ذکر کردیم، تب در کودکان بسیار شایع است. ممکن است به دلایل زیادی از جمله رویش دندان رخ دهد. اما مراقب این علائم بسیار مهم دیگر باشید. کودکان خیلی راحت مریض می شوند و اغلب در عرض 48 ساعت خوب می شوند.

با این حال، ترجیحاً در صورتی که کودکان واکسینه نشده اند یا علائم سرماخوردگی را نشان نداده اند، با سلامتی کودک خود بازی نکنید، نظارت مداوم بر دما را متوقف نکنید. کودکان تا حدود 5 سال ممکن است به دلیل تب دچار تشنج شوند. تب را به طور مرتب چک کنید و در صورت بالا بودن تب از مراجعه به پزشک خود دریغ نکنید.

فرمت های مختلف مقاله کاهش تب در کودکان :

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : madreshoy.com

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =