سبک زندگی

آشنایی با انواع کتابخانه

انواع کتابخانه

آشنایی با انواع کتابخانه

اگر عاشق کتاب هستید یا به نظم در خانه خود اهمیت می دهید، شکی نیست که انواع کتابخانه یکی از وسایل مورد علاقه شما برای مبلمان هستند. با توجه به نیاز و دکوراسیون فضای نشیمن گام مهمی برای انتخاب مناسب ترین مدل کتابخانه برای خود بردارید. تعیین گزینه های کتابخانه ای که می توانید انتخاب کنید با بررسی نام و ویژگی های مدل های کتابخانه بسیار آسان است!

کتابخانه استاندارد

کتابخانه استاندارد

مدل‌های استاندارد کتابخانه یکی از آشناترین انواع کتابخانه هستند. در برخی از مدل‌های قفسه‌های استاندارد که با قفسه‌هایی که در فواصل معین روی هم قرار گرفته‌اند، شکل می‌گیرند. ممکن است بین قفسه‌ها پارتیشن‌هایی وجود داشته باشد. علاوه بر این، فراموش نکنیم که برخی از مدل ها امکان تنظیم فواصل قفسه ها را بر اساس نیاز ارائه می دهند.

قفسه‌های کتابخانه استاندارد که در برخی مدل‌ها -معمولاً در پایین- می‌توانند کشوهای بسته یا کشویی را ارائه دهند. می توان آن را از مواد مختلفی مانند چوب، شیشه و فلز تولید کرد. علاوه بر این، برخی از مدل‌های استاندارد قفسه کتاب می‌توانند دارای روکش‌های شیشه‌ای یا چوبی باشند که می‌تواند امکان تمیز کردن کاربردی‌تری را ارائه دهد. در راستای متریال و جزییات طراحی تولید شده می توانید این مدل را بدون توجه به سبک دکوراسیونی که اعمال کرده اید در منزل یا محل کار خود قرار دهید.

قفسه-ویترین

انواع کتابخانه مدل اتاگر

با وجود اینکه نام کلی قفسه‌هایی که کناره‌ها و پشت‌هایشان باز است «اتاگر» است. اما مدل‌های قفسه‌های کتاب با قاب‌های فلزی، قفسه‌های چوبی و همچنین به «قفسه‌های کتاب صنعتی» معروف هستند.

برخی از مدل‌های کتابخانه اتاگر که می‌توان آن‌ها را با صفحات فلزی قرار داده شده در قفسه پشتی ساخت، ممکن است دارای کشوهای کشویی یا درب باشند. اگر این مدل دارای پایه باشد، معمولاً از ادامه اسکلت در طرفین تشکیل می شود. شکی نیست که مدل های قفسه باز که می توانند با هر سبک دکوراسیونی متناسب با جزئیات طراحی و رنگ ها سازگار شوند، در خانه شما بسیار شیک به نظر می رسند.

قفسه باریستر

کتابخانه مدل باریستر

بارزترین ویژگی مدل های کتابخانه باریستر برای وکلا، جابجایی آسان اسناد و کتاب ها طراحی شده اند، قاب شیشه ای آن ها است! روکش بودن قفسه های کتاب باریستر که معمولا در رنگ های قهوه ای تولید می شوند می تواند فاصله گردگیری را کاهش دهد. پس اگر به دنبال کاربردی بودن در نظافت منزل هستید می توانید این مدل را انتخاب کنید. در این میان ناگفته نماند که روکش ها بیشتر به سمت بالا باز می شوند نه به پهلو.

قفسه های کتاب Barrister که معمولاً بدون پایه هستند، یعنی پایه آن با زمین تماس دارد. به ویژه برای خانه هایی که به سبک کلاسیک و روستایی تزئین شده اند، می توانند انتخاب بسیار مناسبی باشند.

کتابخانه مدل نردبان

کتابخانه نردبانی

کتابخانه مدل نردبانی محصولاتی هستند که با قرار گرفتن قفسه ها به صورت پله ای شکل گرفته و طراحی دلپذیری دارند! این واقعیت که این مدل معمولاً با پایین رفتن بزرگ می شوند، طراحی قفسه کتاب را کامل می کند. انواع کتابخانه نردبانی، که دارای گزینه‌هایی با قفسه‌های مسطح یا قفسه‌های کشو مانند هستند، بیشتر روی دیوار قرار می‌گیرند. اگرچه برای خانه های کوچک انتخاب مناسبی است. اما اگر کتاب های زیادی دارید، ممکن است این محصولات که می توانند مکمل دکوراسیون روستایی و مدرن باشند برای شما کافی نباشند.

کتابخانه-مدل-مکعب

قفسه کتاب مکعب

کتابخانه مکعبی که از قفسه های مربعی کوچک تشکیل شده و بیشتر از موادی مانند چوب ساخته شده اند. دارای مدل هایی با روکش و بدون روکش هستند. مدل های قفسه مکعبی می توانند با پایه و بدون پایه طراحی شوند. برای خانه هایی که از دکوراسیون مدرن و روستایی استفاده می شود، می توانند انتخاب مناسبی باشند. همچنین می توانند طیف گسترده ای از رنگ ها را ارائه دهند.

قفسه مدل نامتقارن

قفسه کتاب نامتقارن

اگر می خواهید یک قفسه کتاب با ظاهری متفاوت داشته باشید، می توانید قفسه های کتاب نامتقارن را انتخاب کنید! همانطور که از نام آن پیداست، مهم ترین ویژگی این قفسه ها، موقعیت نامتقارن قفسه ها است. مدل های قفسه کتاب نامتقارن که می توانند گزینه هایی مانند قفسه های مکعبی و قفسه های تخت را ترکیب کنند. می توان آن را از موادی مانند چوب تولید کرد و می توان آن را با جزئیات فلزی متحرک کرد. این مدل کتابخانه انتخابی مناسب برای خانه هایی است که به سبک مدرن دکور شده اند.

قفسه مدل گوشه

انواع کتابخانه گوشه ای

کتابخانه گوشه ای که برای قرار دادن در گوشه های اتاق طراحی شده اند، راه حل مناسبی برای صرفه جویی در فضا در خانه های کوچک هستند! برخی از کتابخانه های گوشه ای که معمولا از موادی مانند چوب ساخته می شوند مدولار هستند. قفسه های گوشه ای که می توانند با پایه یا بدون پا پیدا شوند، می توانند با هر سبک دکوراسیونی مطابق با رنگ ها و جزئیات طراحی خود سازگار شوند.

شلف کتاب

انواع کتابخانه شلف کتاب

یکی از انواع کتابخانه دیواری به عنوان “شلف کتاب” شناخته می شوند. این مدل های قفسه کتاب می توانند گزینه های طراحی مختلفی مانند نامتقارن و تخت را ارائه دهند. علاوه بر این، برخی از مدل ها را نیز می توان روی زمین قرار داد تا به شما آزادی بیشتری در موقعیت دهد. شلف های کتاب برای کسانی که می خواهند قفسه ای روی دیوار داشته باشند قابل ارزیابی هستند. با توجه به طرح هایشان می توانند در هر سبک دکوراسیونی ترجیح داده شوند.

کتابخانه مدل مونته سوری

قفسه کتاب مونته سوری

کتابخانه مونته سوری با قفسه کتابخانه و گزینه های مدل کف به طور کلی در اتاق کودکان ترجیح داده می شود. اگرچه گزینه‌های اندازه‌گیری متفاوتی وجود دارد. اما نکته مهم در این قفسه‌ها این است که به گونه‌ای روی دیوار نصب شوند که کودک بتواند به آن دسترسی پیدا کند. قفسه های کتاب مونته سوری که معمولا از چوب ساخته می شوند نیز جایگزین بسیار مفیدی برای صرفه جویی در فضا هستند.

قفسه مدولار

کتابخانه مدولار

کتابخانه هایی که دارای قطعات قابل جدا شدن یا متحرک هستند به این نام شناخته می شوند. همه کتابخانه های مدولار می توانند در طرح های مختلفی باشند. به عبارت دیگر، می توان یک کتابخانه مدولار etagere یا یک کتابخانه استاندارد باشد. قفسه های مدولار که به آنها اجازه می دهد با توجه به فضای خانه شما به روش های مختلف قرار بگیرند، می توانند با هر سبک دکوراسیونی مطابق با طراحی خود سازگار باشند.

فرمت های مختلف مقاله انواع کتابخانه :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : koctas

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =