اتاق خواب

برای یک خواب با کیفیت، نورپردازی اتاق خواب چگونه باید باشد؟

نورپردازی اتاق خواب

برای یک خواب با کیفیت، نورپردازی اتاق خواب چگونه باید باشد؟

وقتی به خواب خوب فکر می کنیم، معمولاً به احساس تناسب اندام و داشتن یک روز پربارتر فکر می کنیم، اما خواب با کیفیت در واقع به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. برای بهره مندی از مزایای خواب خوب ، در کنار انتخاب بالش و ملافه ، نورپردازی اتاق خواب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است!

چرا نور برای خواب با کیفیت مهم است؟

هورمون ملاتونین که جایگاه مهمی در کیفیت خواب دارد، می تواند در تاریکی ترشح شود. نور نباید هنگام خواب وارد اتاق خواب شما شود، اما البته این بدان معنا نیست که نورپردازی را در اتاق خواب خود قرار ندهید. زیرا می توانید زمانی را به جز خواب در اتاق خواب خود بگذرانید. بنابراین، نورپردازی اتاق خواب چگونه باید باشد؟ در اینجا پیشنهادات نورپردازی اتاق خواب را آورده ایم :

نورپردازی اتاق خواب چگونه ساخته می شود؟

انتخاب محصولات نورپردازی برای راحتی اتاق خواب شما و کمک به ظرافت فضا بسیار مهم است. بنابراین، هنگام انتخاب عناصر نورپردازی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

برای انتخاب محصول نورپردازی مناسب، هدف از نورپردازی و همچنین طرحی که با سبک دکوراسیونی که اعمال می‌کنید سازگار باشد، بسیار مهم است. بنابراین بیایید شروع به فهرست کردن تمام جزئیاتی کنیم که باید بدانید.

نورپردازی اتاق

سبک دکوراسیون خود را در نظر بگیرید

چه اتاق خواب باشد و چه اتاق نشیمن. هر اتاقی را که می خواهید چیدمان کنید، مهم این است که یکپارچگی در فضا را تضمین کنید. بدون شک، کاری که برای اطمینان از یکپارچگی باید انجام دهید این است که محصولاتی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیونی که اعمال می کنید مغایرت نداشته باشد! به عبارتی اگر دکوراسیون اتاق خواب را همسو با دکوراسیون مدرن چیده اید، تمامی محصولاتی که انتخاب می کنید باید با این سبک دکوراسیون همخوانی داشته باشند.

نورپردازی اتاق خواب، مورد بحث نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. تا از ترجیحات خود برای طرح های ساده و به دور از اغراق استفاده کنید. بنابراین می توانید فضای آرام تری ایجاد کنید.

اتاق خواب هومودکورز

مطمئن شوید که محصول نورپردازی مناسب را برای هدف خود انتخاب کرده اید

نورپردازی در اتاق خواب؛ می‌توانیم آن را به سه بخش نورپردازی عمومی، نورپردازی وظیفه و نورپردازی تاکیدی تقسیم کنیم. اکنون، بیایید شروع به فهرست کردن ایده های نورپردازی اتاق خواب در این راستا کنیم.

  • روشنایی عمومی

نورپردازی عمومی که به عنوان نورپردازی سقف نیز شناخته می شود، دید کلی شما را در اتاق خواب فراهم می کند. برای ارائه روشنایی کارآمد، باید با توجه به محاسبه متر مربع انتخاب کنید. بعد از این اندازه گیری می توانید متوجه شوید که آیا می توانید لوستر یا آویز تک ورودی یا چند ورودی بخرید. بنابراین، چگونه می توان لومن در هر متر مربع را محاسبه کرد ؟

قبل از توضیح نحوه محاسبه،باید به سوال ” لومن چیست؟” درست پاسخ داده شود. ما می توانیم لومن را به عنوان مقدار نور ساطع شده توسط یک لامپ تعریف کنیم. 100 لومن در هر متر مربع ایده آل است. به عبارت دیگر ، قدرت لومن ایده آل برای روشنایی یک اتاق خواب 16 متر مربعی 1600 لومن است. در این جهت می توانید یک لوستر تک ورودی بخرید و لامپ های ال ای دی 18-23 واتی را که معادل 1600 لومن است انتخاب کنید. اگر اتاق خواب شما 48 متر مربع است، می توانید یک محصول روشنایی با سه لامپ خریداری کنید و از سه لامپ با قدرت 1600 لومن بهره مند شوید.

  • وظیفه روشنایی

نورپردازی وظیفه روشنایی، یک منطقه ممنوعه برای یک هدف خاص است. به عنوان مثال، آباژورهای اتاق خواب، آباژورهایی که در کنار صندلی راحتی خود قرار می دهید یا چراغ های مطالعه که در انتهای سر قرار می دهید، از جمله محصولات روشنایی کار هستند تا از مطالعه قبل از خواب شبانه بهره مند شوید. محصولات نورپردازی وظیفه ای به شما کمک می کنند زمان راحت تری را در اتاق خواب سپری کنید.

بنابراین، روند نورپردازی اتاق خواب در نورپردازی کاری چیست؟

  • آباژور در اتاق خواب هرگز از مد نمی افتد و اکنون می توان آن را در قسمت هایی مانند اتاق نشیمن قرار داد. با این حال، کوچک بودن اتاق ها، به خصوص در خانه های جدید، ممکن است اجازه استفاده از کمد را ندهد. در این حالت می توانید از دیوارکوب ها یا آویزهایی استفاده کنید که می توانید آن ها را در دو طرف تخت قرار دهید تا قسمتی که تخت شما قرار دارد را روشن کند.
  • استفاده از نور نقطه ای در ناحیه ای که تخت در آن قرار دارد می تواند به مدرن تر و مفیدتر جلوه دادن محیط کمک کند.
  • استفاده از نوارهای LED برای نمایان ساختن داخل کمد، یک برنامه بسیار مقرون به صرفه و محبوب است.
  • اگر در اتاق خواب خود یک آینه تمام قد دارید، می توانید یک چراغ یا دیوارکوب در کنار آن قرار دهید.
Bedroom light
  • نورپردازی تاکیدی

محصولات نورپردازی البته برای ثبت ظرافت در فضا مهم هستند، اما در عین حال خود نور نیز در ظرافت اتاق خواب حرفی برای گفتن دارد. به عنوان مثال، می توانید نقاشی ها یا قاب های روی دیوار خود را با استفاده از نورپردازی برجسته کنید.

نورپردازی اتاق خواب

لامپی که انتخاب می کنید چه رنگی باید باشد؟

رنگ لامپ هایی که در اتاق خواب استفاده می کنید به اندازه طراحی آن مهم است. زیرا لامپ های سفید به دلیل اثرات محرکی که دارند می توانند خواب را برای شما مشکل ساز کنند، از استراحت شما جلوگیری کنند و چشمان شما را خسته کنند. نور زرد اثر آرامش بخش دارد و شما را برای خواب آماده می کند. می توانید در اتاق خواب خود از لامپ های زرد استفاده کنید که چندان روشن نیستند.

به هر حال، “رنگ های اتاق خواب چگونه باید باشد؟” فراموش نکنیم که پاسخ به سوال بر کیفیت خواب شما نیز موثر است. آبی روشن و سبز روشن از جمله رنگ هایی هستند که می توانید در اتاق خواب انتخاب کنید.

فرمت های مختلف مقاله نور اتاق خواب :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : koctas

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =