دکوراسیون داخلی

چگونه طراحی داخلی خانه را در 12 مرحله آسان انجام دهیم؟

طراحی داخلی خانه

چگونه یک اتاق را در 12 مرحله آسان طراحی کنیم

اتاق خواب

2. الهام بگیرید

کانال های رسانه های اجتماعی، مجلات طراحی داخلی، کتاب ها و وب سایت های مورد علاقه خود را برای الهام گرفتن بررسی کنید. در مورد مکان هایی که دوست دارید به آنجا بروید فکر کنید و دلیل آن را تحلیل کنید. اگر به تابلوهای خلق و خوی علاقه دارید ، ادامه دهید و یکی بسازید. اگر تنها زندگی می کنید، این فرصتی است تا کمی خودتان را بهتر بشناسید. اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، فرصتی برای همکاری در یک فضای مشترک است که به همه افراد خانه افتخار می کند.

3. واقعی را دریافت کنید 

در طراحی داخلی خانه به‌جای تلاش برای چشم‌اندازی رویایی به اینکه فکر کنید که زندگی‌تان چگونه باید باشد. فضای خود را طوری طراحی کنید که اکنون زندگی می‌کنید. اگر بچه‌ها یا حیوانات خانگی پرخاشگر دارید، پارچه‌های روکش دار برای سطوح استفاده کنید که می‌توانند ضربه بخورند و همچنان عالی به نظر برسند. اگر تنها زندگی می‌کنید و به ندرت سرگرم می‌شوید . نیازی نیست محیط داخلی خانه را با یک میز ناهار خوری شش نفره پر کنید. اگر از خانه کار می کنید، آن دفتر موقت در گوشه اتاق نشیمن را به اتاقی که فقط در تعطیلات قابل استفاده است منتقل کنید. و قبل از خرید هر چیزی، بودجه واقع بینانه ای در نظر بگیرید که به شما کمک می کند هزینه های خود را در مسیر، اولویت بندی کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب1

4. شلوغ کردن

اگر در حال تغییر طراحی داخلی خانه هستید، با حذف هر چیزی که استفاده نمی‌کنید، نیاز ندارید یا دوست ندارید، شروع کنید . اگر در حال طراحی یک اتاق خالی از ابتدا هستید، قبل از وارد کردن هر چیزی فکر کنید. در هر فضایی برای وسایل شخصی و چیزهایی که اهمیت دارند، جا وجود دارد . اما طراحی داخلی خانه موفق با پذیرش موارد ضروری شروع می شود.

5. نقشه آن را بیرون بیاورید

اگر می‌خواهید یک پلان زمینی ایجاد کنید، ابزارهای آنلاین رایگان طراحی داخلی خانه و گزینه‌های نرم‌افزار طراحی خانه وجود دارد . اما برنامه‌ریزی فضا نباید بیش از حد فنی باشد. ایده های چیدمان را روی کاغذ ترسیم کنید، یا محل قرارگیری مبلمان را با نوار نقاش مشخص کنید تا حسی از مقیاس و جریان پیدا کنید. قبل از خرید یک تکه مبلمان، فضای خود را اندازه بگیرید. دوبار اندازه گیری کنید در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید مبلی که سفارش داده‌اید خیلی بزرگ است که نمی‌تواند از درب ورودی شما عبور کند یا برای اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است.

6. در مورد پالت رنگ تصمیم بگیرید

چه بخواهید رنگ خانه را خنثی نگه دارید یا ذهن خود را روی یک پالت رنگی چشم نواز متمرکز کنید ، تصمیم گیری زودهنگام به شما کمک می کند ظاهری منسجم ایجاد کنید. اتاق‌های خنثی را می‌توان با لوازم جانبی که به راحتی قابل تعویض هستند، روشن‌تر کرد. اگر تصمیم گرفته‌اید که می‌خواهید اتاقتان قصیده‌ای از سبز یا صورتی یا آبی باشد، سه رنگ مکمل آن ها را انتخاب کنید تا اتاق جذاب بماند. اگر ظاهر یک اتاق کاملا سفید را دوست دارید ، چسبیدن به سایه های سفید به شما این امکان را می دهد که سبک های مبلمان را به راحتی با هم ترکیب کنید.

طراحی داخلی اتاق

7. با پایان ها شروع کنید

اگر به‌جای تغییر شکل خانه به‌دنبال بازسازی هستید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید روی کفپوش‌ها، رنگ دیوارها و وسایل موجود اتاق بسازید تا فضا را بدون بازسازی، زیبا و شخصی کنید. اگر با یک اتاق خالی شروع می کنید، قبل از آوردن مبلمان و لوازم جانبی، کف را اصلاح کنید . دیوارها را رنگ کنید، کاشی یا کاغذ دیواری اضافه کنید، یا کابینت نصب کنید.

8.قطعات لنگر را انتخاب کنید

هنگام طراحی یک اتاق نشیمن، قبل از همه چیز ، روی تکه لنگر خود که معمولاً یک مبل است تمرکز کنید. انجام بزرگ‌ترین و گران‌ترین خریدها در ابتدا به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که در کیفیت کالاهای پرکاربرد صرفه‌جویی نمی‌کنید . به شما کمک می‌کند تا بودجه خود را حفظ کنید، و همچنین تجسم کنید که چقدر فضای بیشتری برای مبلمان اضافی دارید.

9. مبلمان ثانویه را انتخاب کنید

هنگامی که مبلی عالی را انتخاب کردید، شروع به نگاه کردن به میزهای قهوه خوری کنید تا مشخص کنید که چه اندازه و مدلی مناسب شما است . یا اینکه آیا یک پاف بزرگ بهتر عمل می کند. اگر میز روستیک را در اتاق ناهارخوری انتخاب کرده اید، تضاد را با صندلی های فلزی معاصر اضافه کنید. یک تخته سر با روکش مدرن را با نورپردازی قدیمی یا میزهای کنار تخت تکمیل کنید.

طراحی داخلی

10. فرش، پرده، و منسوجات را انتخاب کنید

در این مرحله برای طراحی داخلی خانه احساس می کنید فضای اتاق چگونه جریان دارد یا خیر. می توانید فرش ، پرده ، و منسوجاتی مانند رختخواب و کوسن های تزئینی را انتخاب کنید. آن ها مکمل تکه های لنگر شما می باشند و رنگ، طرح، بافت و جذابیت را به خانه شما اضافه کند.

11. آن را روشن کنید

یکی از کلیدهای موفقیت در طراحی اتاق، توجه به نور است . نور طبیعی را برای روز به حداکثر برسانید و گزینه‌های زیادی را برای عصر اضافه کنید . از نورپردازی کاربردی گرفته تا چراغ‌های رومیزی گرم محیطی یا دیوارکوب‌ها، تا نورپردازی آویز مجسمه‌ای که به عنوان دکور عمل می‌کنند. حتماً هر چهار گوشه اتاق را روشن کنید تا از ایجاد سایه جلوگیری کنید تا حس خوبی را پس از تاریکی ایجاد کنید. 

12. لوازم جانبی

اکنون که در طراحی داخلی خانه همه موارد ضروری را در اختیار دارید، یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید چه چیزی کم است. آثار هنری، عکس‌ها یا آینه‌های تزئینی را انتخاب کرده و آویزان کنید. قفسه ها و میزها را با کتاب های طراحی، شمع ها، اشیاء تزئینی، گیاهان گرانبها طراحی کنید. این فرصتی است که از طریق تجربه های شخصی بافتی اضافه کنید که به اتاق جان می بخشد تا آن را مانند خانه خود احساس کنید. 

فرمت های مختلف مقاله طراحی داخلی خانه :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =