دکوراسیون داخلی

چگونه یک اتاق خواب مشترک برای چند کودک راه اندازی کنیم؟

اتاق خواب مشترک

اتاق خواب مشترک برای فرزندان

همانطور که خانواده شما بزرگ می شود و خواهر و برادرهای جدید به آنها ملحق می شوند. اغلب زمانی فرا می رسد که بچه ها نیاز دارند یا می خواهند در اتاق خواب مشترک باشند. فرقی نمی‌کند تعداد اتاق‌های خواب در دسترس باشد . آمدن نوزاد جدید،  همچنین دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود بچه‌ها مجبور شوند به اتاق خواب مشترک منتقل شوند.

داشتن خواهر و برادر  که در اتاق مشترک هستند مزایای زیادی دارد . باعث صرفه جویی در فضا در سایر قسمت های خانه می شود . خواهر و برادر می توانند از یکدیگر حمایت عاطفی کنند و از اشتراک گذاری اتاق واقعاً پیوند برقرار کنند و در طول زمان مهارت های اجتماعی سالم را تشویق می کند.

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به مواردی که باید هنگام راه‌اندازی یک اتاق خواب مشترک برای چندین خواهر و برادر در نظر بگیرید . خواه آنها قبلاً با هم به خانه نقل مکان کرده‌اند یا شما به انجام این کار فکر می‌کنید.

اتاق اشتراکی

چه نوع تخت هایی برای مشترک مناسب هستند؟

نوع تختی که برای بچه های کوچک خود انتخاب می کنید در هنگام استفاده از اتاق خواب مشترک به چند چیز بستگی دارد. اول از همه به اندازه و چیدمان اتاق توجه کنید. آیا اتاق به شکل جعبه استاندارد است یا دیوارهای نامنظم وجود دارد؟ پنجره ها، درها و رادیاتورها کجا قرار می گیرند؟ سقف ها بلند هستند یا کم؟

هنگامی که به عقب برگشتید و نگاهی به اتاق و نحوه استفاده بهینه از فضا انداختید . نوبت به انتخاب تخت ها می رسد. برای اتاق‌های باریک‌تر با ارتفاع سقف کافی، یک تخت دو طبقه سنتی یا یک تخت دو طبقه L شکل هر دو گزینه‌های عالی هستند.

جایی که فضای کمی بیشتر است، و در صورت مناسب بودن برای سن آنها، چیدمان یک نفره دوقلو واقعاً خوب عمل می کند . با یک میز کنار تخت مشترک در وسط برای زیورآلات و وسایل.

اطمینان حاصل کنید که قبل از خوابیدن در یک اتاق مشترک، فضای کودک را اندازه بگیرید. باید فضای کافی برای تخت، کمد و هر مبلمان دیگری که می خواهید در اتاق مانند کمد، کمد و جعبه اسباب بازی و همچنین فضای کافی برای راه رفتن آزادانه در اتاق و بازی وجود داشته باشد.

اتاق خواب دو طبقه

چگونه یک برنامه زمان خواب تنظیم کنم؟

همه ما می دانیم که بچه هایی که به خوبی استراحت کرده اند، بچه های شادی هستند . بچه های شاد والدین بدون استرس هستند! اگر هر دو کودک در یک سن یا همسن باشند، زمان خواب و روتین خواب یکسان موثر خواهد بود. اگر خواهر و برادر ها  سن‌های متفاوتی دارند، ممکن است بخواهید زمان کافی بین ساعات خواب بگذارید تا اولین کودک کوچک‌تر را آرام کند و بخوابد . قبل از اینکه دیگری را کمی دیرتر برای خواب آماده کنید. به دقت فکر کنید که یک ساعت قبل از خواب چه اتفاقی می‌افتد و آنچه را که مناسب بچه‌هایتان است آزمایش کنید – شما آنها را بهتر می‌شناسید!

اتاق خواب دو نفره

کودکان از چه سنی باید در اتاق خواب مشترک باشند؟

به عنوان یک قاعده کلی، کودکان از جنس مخالف باید تا سن 10 سالگی یا قبل از آن، در صورت امکان از اتاق خواب مشترک خودداری کنند . زیرا آنها شروع به گذار به زندگی نوجوانی می کنند و به فضای خصوصی خود نیاز دارند. در حالی که همیشه برای هر خواهر و برادری امکان پذیر نیست که با بزرگ شدن اتاق شخصی خود را داشته باشد . ایده خوبی است که به طور منظم با آنها صحبت کنید تا مطمئن شوید که نیازهای حریم خصوصی آنها برآورده شده است.

به این فکر کنید که برای هر یک از خواهر و برادرها در اتاق خواب مشترک «زمان آرام» تعیین شده مشخص کنید، جایی که آنها بتوانند به تنهایی بازی کنند و استراحت کنند . تا از فشار خارج شوند و هر از گاهی فضایی را برای خود داشته باشند.

اتاق خواب

آیا باید قوانینی را برای زمان خواب تعیین کنم؟

برای به اشتراک گذاری بدون استرس، تعیین برخی قوانین اساسی برای فضای اتاق خواب مشترک  اطمینان حاصل می کند که نیازهای هر کودک برآورده می شود. قبل از اینکه خواهر و برادرها را با هم به یک اتاق منتقل کنید، می توانید بنشینید و قوانین رفتاری اولیه را با هر دوی آنها در نظر بگیرید و نمودار دیواری از آنها بسازید.

داشتن قوانین باعث نمی‌شود که بچه‌ها هرازگاهی با هم بحث کنند یا با هم کنار بیایند . اما به میانجی‌گری بین آن‌ها در دوره رشد دندان‌ها قبل از اینکه آنها به روال‌های فردی و روش‌های انجام کارها بپردازند کمک می‌کند.

تخت دو طبقه

چگونه اتاق خواب مشترک کودکان را مرتب نگه دارم؟

هیچ کس اتاق درهم و برهم را دوست ندارد و می تواند با اسباب بازی ها و وسایل هر کودک تنش ایجاد کند. بچه ها به طور طبیعی نامرتب هستند و یک اتاق خواب مشترک می تواند به سرعت تبدیل به دردسر هر روز شود. جایی که فضای بازی محدود است . واقعا می تواند به ایجاد یک بازی تمیز کردن روزانه یا چالش برای بچه ها کمک کند .

هنگامی که حرف از کمد یا قفسه می آید، یک ایده خوب است که مطمئن شوید که هر کودک یک مکان فردی برای خود و اسباب بازی هایش دارد.

اتاق خواب اشتراکی

اتاق خواب های مشترک برای چندین خواهر و برادر راه بسیار خوبی  است تا بتوانند پیوندهای شگفت انگیز مادام العمر با یکدیگر ایجاد کنند، بیشتر با هم بازی کنند و حتی نزدیک تر شوند. به اشتراک گذاشتن یک اتاق خواب حل مسئله، همدلی و به اشتراک گذاری را آموزش می دهد و می تواند سرگرم کننده عالی باشد.

 

منبع : roomtogrow

قالب های مختلف مقاله اتاق خواب مشترک :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =