سبک زندگی

نحوه تنظیم یک اتاق خواب مشترک برای چند کودک

اتاق خواب مشترک کودکان

اتاق خواب مشترک برای کودکان

با بزرگ شدن خانواده و پیوستن خواهر و برادرهای جدید، اغلب زمانی پیش می آید که بچه ها به یک اتاق خواب مشترک نیاز دارند. به تعداد اتاق های خواب موجود، کوچک سازی یا ورود نوزاد تازه وارد باشد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود کودکان مجبور شوند به اتاق خواب مشترکی بروند.

داشتن خواهر و برادر مشترک در اتاق دارای مزایای زیادی هستند. این موضوع باعث صرفه جویی در فضا در مناطق دیگر خانه می شود. خواهران و برادران می توانند از لحاظ روحی به یکدیگر پشتیبانی کنند و واقعاً از اشتراک با یکدیگر پیوند می خورند، و مهارت های اجتماعی سالم را با گذشت زمان ترغیب می کند.

در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به مواردی که باید در هنگام راه اندازی اتاق خواب مشترک برای چند خواهر و برادر در نظر بگیریم. خواه آنها قبلاً با هم زندگی کرده باشند یا اینکه به فکر انجام این کار هستید.

تخت دو طبقه

چه نوع از تختخواب ها برای اشتراک گذاری مناسب هستند

نوع تختخواب هایی که برای کوچکترهای خود هنگام تقسیم اتاق خواب انتخاب می کنید واقعاً به موارد مختلفی بستگی دارد. قبل از هر چیز اندازه اتاق را در نظر بگیرید. آیا اتاق به شکل جعبه استاندارد است یا دیوارهای نامنظمی وجود دارد؟ پنجره ها ، درها و رادیاتورها کجا قرار می گیرند؟ سقف ها بلند هستند یا کوتاه؟

وقتی قدم برداشتید تا نگاهی به اتاق و چگونگی استفاده بهینه از فضا داشته باشید، نوبت به انتخاب تخت ها می رسد. برای اتاق های باریک تر و با ارتفاع تا سقف کافی، یک تخت تختخواب دو طبقه یا تختخواب  L شکل ، هر دو گزینه ای عالی هستند.

در مواردی که کمی فضای بیشتری وجود دارد. در صورت مناسب بودن برای سن آنها ، یک تخت دو نفره واقعاً خوب کار می کند.

قبل از قرار دادن تخت خواب در یک اتاق مشترک، اطمینان حاصل کنید که فضای اتاق کودکان را اندازه گرفتید. باید فضای کافی برای تخت خواب، کمد و هر مبلمان دیگری که می خواهید در اتاق مانند کشو و جعبه های اسباب بازی و همچنین فضای کافی برای گردش آزادانه در اتاق و بازی وجود داشته باشد.

چگونه می توان برنامه زمان خواب را تنظیم کرد؟

همه ما می دانیم که بچه های خوش خواب بچه های خوشبختی هستند.  بچه های خوشبخت والدین بدون استرس را ایجاد می کنند! اگر هر دو کودک از یک سن یا با تفاوت سنی کم باشند ، یک روال قبل از خواب و یکسان گزینه خوبی است. اگر فرزندانتان سنین مختلفی دارند، ممکن است بخواهید زمان کافی برای خواباندن فرزند کوچکتر داشته باشید. قبل از اینکه کودک دیگری را کمی بعد برای خواب آماده کنید. به دقت در مورد آنچه در ساعت قبل از خواب اتفاق می افتد، فکر کنید و آنچه را که برای کودکان شما مناسب است آزمایش کنید – شما آنها را بهتر می شناسید-!

کودکان باید در چه سنی اتاق خواب داشته باشند؟

به عنوان یک قاعده کلی ، کودکان جنس مخالف باید از 10 سالگی یا قبل از آن ، در صورت امکان اشتراك در اتاق خواب را متوقف كنند. زیرا آنها به زندگی نوجوانی روی می آورند و به فضای خصوصی خود نیاز دارند. اگرچه همیشه برای هر خواهر و برادری امکان ندارد هنگام بزرگ شدن اتاق شخصی خود را داشته باشند. اما بهتر است به طور مرتب با آنها گپ بزنید تا از تأمین نیازهای حریم خصوصی آنها اطمینان حاصل کنید.

به این فکر کنید که هر وقت به یک زمان مشخص برای هر خواهر و برادر در اتاق خواب مشترک اختصاص دهید. جایی که آنها می توانند به تنهایی بازی کنند و استراحت کنند. آنها بتوانند از حالت فشرده خارج شده و فضای کافی برای خود داشته باشند.

تخت دو طبقه

آیا برای زمان خواب باید قوانینی تنظیم کنم؟

برای به اشتراک گذاری بدون استرساتاق خواب، تنظیم برخی از قوانین اساسی برای فضای مشترک اطمینان حاصل می کند که نیازهای هر کودک برآورده می شود. قبل از اینکه خواهر و برادرها را با هم به یک اتاق منتقل کنید، می توانید یک نمودار دیواری از آنها ایجاد کنید تا ثابت بماند.

داشتن قوانین باعث نمی شود که بچه ها بارها و بارها بحث و جدال کنند یا با هم کنار بیایند. اما به میانجیگری بین آنها در دوره دندان درآوردن قبل از اینکه به روال فردی و روشهای زندگیشان برسند، کمک می کند.

چگونه می توان اتاق مشترک بچه ها را مرتب نگه داشت؟

هیچ کس یک اتاق آشفته را دوست ندارد و ممکن است با اسباب بازی ها و وسایل شخصی هر کودک تنش ایجاد شود. بچه ها به طور طبیعی بی نظم هستند و یک اتاق خواب مشترک می تواند به یک مشکل هر روزه تبدیل شود. جایی که فضای بازی محدود باشد، واقعاً می تواند به ایجاد یک بازی تمیز کردن روزانه یا چالش برای بچه ها کمک کند.

وقتی نوبت به کمد می رسد، بهتر است مطمئن شوید که هر کودک جعبه ای برای قرار دادن عروسک و اسباب بازی های شخصی خود دارد. اگر کمد دارای کشوهای قلاب یا کشو های داخلی است ، از آن ها برای قرار دادن لباس ها استفاده کنید. اگر بچه ها به اندازه کافی بزرگ هستند، آن ها را تشویق کنید تا در جمع کردن لباس های شسته شده خود کمک کنند.

تخت دو طبقه

اتاق های خواب مشترک برای چند خواهر و برادر گزینه ای عالی می باشد. برای خواهر و برادرهای مرتبط و غیر خویشاوند برای ایجاد پیوندهای مادام العمر شگفت انگیز با یکدیگر ، بازی بیشتر با هم و بزرگتر شدن حتی بیشتر است. به اشتراک گذاشتن یک اتاق خواب حل مسئله ، همدلی و اشتراک را آموزش می دهد. همچنین می تواند سرگرم کننده هم باشد.

فرمت های مختلف مقاله اتاق خواب مشترک:

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : roomtogrow

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =