دکوراسیون داخلی

قوانین اصلی فنگ شویی برای چیدمان منزل

فنگ شویی در منزل

آشنایی با قوانین فنگ شویی

وقتی به فنگ شویی فکر می کنید ، ممکن است تصاویری از فواره های آب ، گیاهان بامبو و سکه های چینی به ذهن شما خطور کند .این موارد قطعاً روشی است که می توانیم فنگ شویی “بهتری” ایجاد کنیم ، اما فلسفه فنگ شویی بسیار فراتر از این کلیشه ها گسترش می یابد .

حقایق جالب

قدمت فنگ شویی به چین باستان برمی گردد . پیش از اختراع قطب نما مغناطیسی، این روش برای تعیین ارتباط بین انسان و جهان به علم نجوم متکی بوده است .

پنج عنصر

فنگ شویی چیست؟

کلمات چینی: “فنگ” به معنی “باد” است و “شویی” به معنی “آب” ترجمه می شود . انسان و همه موجودات زنده برای حفظ زندگی به نفس و آب نیاز دارند . به همین ترتیب ، برای زندگی و رشد در این زمین به اتصال به طبیعت (باد و آب) نیاز داریم.

وقتی این آموزه های باستانی آسیایی را در فضاهایی که در آن زندگی می کنیم وارد کنیم ، می توانیم به معنی واقعی شکوفا شویم . فلسفه فنگ شویی ما را دوباره با آموزه های طبیعت آشنا می کند ، به طوری که با جریان چی – انرژی نیروی حیات – هماهنگ می شویم . فلسفه فنگ شویی عملی است که چیدمان قطعات را در فضاهای زندگی به منظور ایجاد تعادل با دنیای طبیعی انجام می دهد.

هدف استفاده از نیروهای انرژی و ایجاد هماهنگی بین یک فرد و محیط او است . در فرهنگ آسیایی ، این فلسفه تائو نامیده می شود که به معنای “راه” است . تائوئیسم راه طبیعت است و تمام اصول اساسی فنگ شویی منعکس کننده طبیعت است.

نگاهی به اصول اساسی فنگ شویی بیندازید: موقعیت ، باگوا و پنج عنصر.

فنگ شویی چیدمان منزل

موقعیت فرماندهی

در نقطه ای در یک اتاق است که دورتر از درب و نه در خط مستقیم با آن است در حالت ایده آل ، شما باید یک دید واضح به در داشته باشید . موقعیت فرماندهی جایی است که می خواهید بیشتر وقت خود را هنگامی که در آن اتاق هستید ، سپری کنید.

دستورالعمل های فنگ شویی به شما پیشنهاد می دهد که این موقعیت غالب را در اتاق تعیین کنید ، سپس می توانید تخت خواب ، میز کار یا اجاق خود را در یک راستا قرار دهید . این سه قسمت از خانه شما حیاتی هستند زیرا هر یک از آنها بخشی اساسی از زندگی شما را نشان می دهد. تخت خواب برای شما مناسب است ، میز کار حرفه ای برای شماست  و اجاق گاز نشان دهنده ثروت و تغذیه شما است .

نحوه صحیح دکوراسیون منزل

نقشه انرژی باگوآ

نقشه انرژی باگوآ  یک نقشه مفهومی است که از هشت منطقه اطراف یک مرکز تشکیل شده است . “Ba” در چینی به “هشت” و “gua” به “منطقه” ترجمه می شود .

هشت منطقه باگوا به جنبه های مختلف زندگی ما مربوط می شود . همچنین هر منطقه به بسیاری از کیفیت ها و انرژی ها مانند پنج عنصر ، یین و یانگ ، رنگ ها ، نمادها ، فصول ، اشکال ، الگوها ، اندام ها ، حیوانات زودیاک آسیا ، یک زمان از روز و غیره متصل است.

معمولاً ما باگوا را در نقشه خانه یا اتاق قرار می دهیم. این نقشه همچنین گسترش یافته است و گسترش می یابد تا کل یک ملک ، یک محله ، یک شهر ، یک کشور و غیره را بپوشاند.

مناطق باگوآ

ساده ترین راه برای گنجاندن باگوآ در زندگی این است که یک تا سه منطقه را شناسایی کنید که بیشترین توجه را نیاز دارند . سعی نکنید همه زمینه ها را یک باره کار کنید . برای تقویت انرژی یا بهبود جریان در آن مناطق ، پیشنهادات فنگ شویی را در آن منطقه خاص بگنجانید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید باروری را تشویق کنید ، می توانید یک میز دایره ای متالیک در قسمت خانه خود به نمایندگی از کودکان اضافه کنید. روش دیگر ، ما همچنین می توانیم باگوا را کوچک کنیم تا در یک اتاق واحد ، یک تکه مبلمان ، روی یک شی یا حتی روی صورت یا دست شما قرار گیرد.

نحوه چیدمان منزل

چگونه فنگ شویی ما را به دنیای طبیعی متصل می کند ؟

از مفاهیم فنگ شویی می توان برای طراحی و ایجاد فضاهایی استفاده کرد که بتوانید در جهان جریان پیدا کنید و شکوفا شوید.

مانند مراقبه ، فنگ شویی در مورد پرورش هوشیاری محیط شما است . فنگ شویی شما را تشویق می کند تا سرعت خود را کاهش داده و به تمام جزئیات روزمره زندگی و مکان های خود توجه کنید. من فکر می کنم بیشتر ما می توانیم با این موضوع موافق باشیم ، به نظر می رسد زندگی ما هر روز در حال پیچیدگی و سرعت است.

این اغلب منجر به استرس و دشواری های بیشتری می شود – بیشتر از آنچه نسل های قبل از ما تا به حال دیده اند . ما فقط می خواهیم به خانه برگردیم و احساس آرامش را حمایت و تغذیه کنیم. ما به شدت خواهان فضاهایی هستیم که طنین انداز باشند . خوشبختانه ، فنگ شویی این ابزارها را ارائه می دهد که ما به دنبال ایجاد فضاهایی هستیم که از ما پشتیبانی می کنند.

با هنر فنگ شویی می توانیم دوباره با دنیای طبیعی ارتباط برقرار کرده و جریان پیدا کنیم ، زیرا حقیقت این است که ما بخشی از یک طبیعت هستیم.

مناطق عناصر پنج گانه

پنج عنصر در فنگ شویی

باگوا همچنین با نظریه پنج عنصر ارتباط دارد. این پنج عنصر که به آن پنج مرحله نیز می گویند ، از فلسفه باستان آسیا به نام تائوئیسم ناشی می شود.

پنج عنصر عبارتند از: خاک ، فلز ، آب ، چوب و آتش . مانند ، این پنج عنصر دارای معانی و جنبه های عمیق تری هستند. هر عنصر مربوط به یک ناحیه باگوا ، رنگ ها ، اندام ها ، فصول و غیره است. در تمرین فنگ شویی ، تمرین کنندگان اغلب پنج عنصر را در فضاها و انرژی های شخصی ساکنان جستجو و ارزیابی می کنند.

فنگ شویی خانه را از کجا شروع کنیم؟

بنابراین ، چگونه شروع به پیاده سازی این اصول فنگ شویی در محیط های خود می کنیم؟ اولین راه این است که شروع به کاهش سرعت کنیم و بیشتر مراقب خانه و محل کار خود باشیم.

این سوالات را از خود بپرسید: محیط من چه حسی دارد؟ چه احساسی در محیط خود دارم؟

و تأمل کنید: می خواهم در کدام زمینه های زندگی خود تعادل برقرار کنم؟

چه چیزهایی بیشتر می خواهم و چه چیزهایی را می توانم رها کنم؟

بررسی کنید که کدام مناطق و عناصر با شما هماهنگ هستند و حداکثر با سه کار شروع به کار می کنند. اجرا کنید و سپس آن را مشاهده نمائید .

عناصر پنج گانه فنگ شویی

زمین

 • کیفیت ها:  زمین گیر ، خودمراقبتی ، پایدار
 • شکل:  صاف ، مربع
 • رنگها:  قهوه ای ، نارنجی ، زرد
 • فصل:  انتقال بین فصول

فلز

 • کیفیت:  کارآمد ، دقیق ، زیبایی
 • شکل: دایره ای ، کروی
 • رنگها:  سفید ، فلزی
 • فصل:  پاییز

آب

 • کیفیت ها:  رو به پایین ، روان ، متحرک
 • شکل: مواج ، انحنا دار
 • رنگها:  مشکی
 • فصل:  زمستان

چوب

 • کیفیت:  گسترده ، نشاط ، رو به بالا
 • شکل: ستونی ، مستطیلی
 • رنگها: سبز ، آبی
 • فصل:  بهار

آتش

 • کیفیات: شور ، روشنایی ، درخشان
 • شکل: مثلث ، نقطه دار
 • رنگها:  قرمز
 • فصل:  تابستان

نتیجه گیری

آشنایی با اصول و قوانین فنگ شویی و پیاده سازی آن در محیط زندگی خود باعث ارتباط عمیق انسان با طبیعت می شود . این عمل باعث ایجاد آرامش و نشاط در بین افراد خانواده می شود تا هم دکوراسیونی بی نظیر هم دکوراسیونی آرامش بخش برای زندگی خود ایجاد کنیم .

 

فرمت های مختلف مقاله :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =