مادر و فرزند

بهترین اسباب بازی های نوزاد برای سنین 0 تا 6 ماهگی چیست؟

بهترین اسباب بازی های کودک برای سنین 0 تا 6 ماهگی چیست؟

بهترین اسباب بازی های نوزاد برای سنین 0 تا 6 ماهگی چیست؟

صندلی‌ها و تاب‌ها

پلی جیم (Play Gyms)

اول، نوزادان ممکن است اسباب بازی های آویزان یا جغجغه ها را با چشمان خود تماشا کنند. آنها ممکن است حرکت اسباب بازی خود را ببینند و به جایی که در حال حرکت است علاقه مند شوند و آن را با دقت با چشمان خود دنبال کنند. ممکن است آنها را ببینید که دست های خود را به سمت اسباب بازی های آویزان حرکت می دهند.

پلی جیم به نوزادان کمک می کند تا عضلات گردن و بازوهای آن ها قوی بشود. بعداً از این کنترل برای سایر مهارت های حرکتی مانند خزیدن و حتی صحبت کردن استفاده می کنند. بهترین اسباب‌بازی‌های پلی جیم اغلب شامل بالش‌های کوچک خمیده برای نوزادان است که زیر بازوهایشان روی شکمشان قرار می‌گیرد تا راحت‌تر شود.

همه نوزادان در ابتدا روی شکم خوابیدن را دوست ندارند. روی شکم خود در مقابل کودک خود دراز بکشید و آهنگ بخوانید یا با او صحبت کنید. هیچ چیز انگیزه‌بخش‌تر از دیدن چهره یکی از اعضای خانواده و شنیدن صدای شما در حین تشویق او نیست.

Play Gyms

جغجغه ها

نوزادان همچنین در حال کشف نحوه استفاده از دست ها، پاها، چشم ها و بیشتر حواس خود هستند. واکنش های نوزاد در ابتدا تصادفی است، اما در نهایت با علت و معلول یاد می گیرند. آنها همچنین یاد خواهند گرفت که در طول زمان اعمال خود را کنترل کنند، به خصوص زمانی که واکنش یا پاسخی را دریافت می کنند که دوست دارند. همچنین یاد می گیرند که مراحل را به طور مکرر انجام دهند.

نوزادان عاشق جغجغه هستند. جغجغه ها انواع زیادی دارند. برخی از جغجغه ها صدا تولید می کنند یا چراغ های چشمک زن دارند. برخی دیگر دارای بافت نرم هستند، در حالی که بسیاری از آنها پلاستیک سخت هستند. جغجغه ها باید سبک، صاف و راحت باشند و کودک شما بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد. همچنین به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که به راحتی آب دهان نوزاد را تمیز کنند.

نوزادان انسان‌های کوچکی هستند که دوست‌داشتن، دوست نداشتن و ترجیحات هم دارند. به کودک خود انواع جغجغه ها را نشان دهید تا با آنها بازی کند و ببینید که چگونه واکنش نشان می دهد. طولی نمی کشد که بدانید کدام یک مورد علاقه آنهاست!

جغجغه ها

اسباب بازی های نوزاد صندلی ماشین

بسیاری از جغجغه‌ها دارای گیره‌هایی هستند که می‌توانند به راحتی به صندلی ماشین، کالسکه و صندلی‌های بلند شما متصل شوند. گیره‌ها یا تسمه‌های نوار چسب این اسباب‌بازی‌ها را متنوع‌تر، حمل و نقل آسان‌تر و بازی با آن‌ها را در هر مکانی راحت‌تر می‌کنند.

اسباب بازی صندلی ماشین

کتاب های نرم

خواندن کتاب برای نوزادان برای رشد زبان و واژگان آنها بسیار مهم است. به دنبال کتاب‌های پارچه‌ای نرم یا کتاب‌های تخته‌ای بادوام با تکه های پارچه‌ای باشید تا نوزادان در حین نگاه کردن به تصویر و شنیدن کلمات جدید هنگام خواندن، بتوانند آن را لمس کنند.

کتاب های نرم

دندانه دار

هنگامی که نوزادان عشق به جغجغه را یاد می گیرند، خواهید دید که آنها با دست، پا و دهان خود شروع به کاوش می کنند. همیشه هنگام بازی بر نوزادان نظارت کنید. چرا نوزادان همیشه اسباب بازی ها را در دهان خود می گذارند؟ نوزادان دوست دارند اسباب بازی ها را با حواس خود از جمله چشایی کشف کنند. این اسباب‌بازی‌ها در صورت بیرون آمدن دندان‌های جدید به لثه‌هایشان آرامش می‌دهند.

دندانه دار

آینه های ایمن برای کودک

نوزادان دوست دارند انعکاس خود را در آینه ببینند. در حالی که برخی از جغجغه‌ها آینه دارند. آینه‌های بزرگ‌تری نیز وجود دارند که در پارچه‌ای قرار گرفته‌اند. این اسباب‌بازی‌های شگفت‌انگیز به نوزادان انگیزه می‌دهند. همچنین می‌توانید آن‌ها را به صندلی ماشین ببندید و به کودکتان اجازه دهید تا با آن حرف بزند.

آینه های ایمن برای کودک

اسباب بازی های نوزاد برای خواب

نوزادان دوست دارند بخوابند، اما همچنین باید یاد بگیرند که در زمان‌های مختلف بخوابند تا روتین‌های چرت و خواب شب را برقرار کنند. بسیاری از اسباب‌بازی‌های خواب شامل حیوانات عروسکی نرم و مخملی هستند که لالایی‌ها و صداهای متفاوتی را پخش می‌کنند تا به کودک کمک کنند تا بداند زمان استراحت فرا رسیده است.

اسباب بازی های خواب نوزاد

مکعب های یادگیری

در سال اول، کودک با یادگیری مهارت های حرکتی درشتی مانند در دست گرفتن، بلند کردن، فشار دادن و گرفتن را در حالی که دنیای اطراف خود را با مشاهده چراغ های چشمک زن، تشخیص صداهای مختلف و لمس انواع بافت رشد می یابد. برای تحریک این مهارت ها، مکعب های یادگیری را در دو اندازه در نظر بگیرید – مکعب های دستی و بزرگتر-. یک مکعب یادگیری در یک بسته فشرده کارهای زیادی انجام می دهد. فرقی نمی کند که یک مکعب مخمل دار دستی با فلپ ها و مواد مختلف باشد یا پلاستیکی با چراغ ها، دکمه ها و صداها. هر دو ابزار آموزشی ارزشمندی برای کودکان خردسال هستند که با آن در مورد دنیای جدید خود می آموزند.

مکعب های کف بیشتر شبیه ایستگاه های فعالیت کوچک هستند. اکثر آنها یا چوبی یا پلاستیکی هستند. بسیاری از مکعب های پلاستیکی، اسباب‌بازی‌های الکترونیکی و باتری‌دار با دکمه‌ها، سوئیچ‌ها، صداها و چراغ‌ها هستند. انواع چوبی به ندرت الکترونیکی هستند و بیشتر به ویژگی های کشویی، فلپ های چوبی، دستگیره هایی که می چرخند یا حرکت می کنند و چرخ دنده هایی که با هم می چرخند متکی هستند.

حتی نوزادی که به تازگی یاد می‌گیرد چگونه گردن خود را بالا نگه دارد، می‌تواند مجذوب مکعبی که جلوی او ظاهر می‌شود، بشود. آنها همچنین می توانند در آغوش شما بنشینند و شما نحوه عملکرد آن را نشان دهید. شما در سن 5 یا 6 ماهگی، شروع به آموزش نوزادتان بکنید. زمانی که برخی از نوزادان شروع به نشستن می‌کنند، مکعب می‌تواند هر بار چند دقیقه کودک را سرگرم کند.

مکعب های یادگیری

توپ ها

اگر به آموزش زبان کودک فکر می کنید، متوجه خواهید شد که یکی از اولین کلماتی که کودک با خوشحالی یاد می گیرد “توپ” است و دلیل خوبی هم دارد: توپ ها برای نوزادان جذاب هستند. آنها یک توپ را می بینند و فوراً آن را می خواهند. آنها می خواهند آن را احساس کنند، آن را له کنند، لیس بزنند و پرتاب کنند. توپ ها به رشد بسیاری از مهارت ها مانند مهارت های حرکتی و هماهنگی دست و چشم کمک می کنند.

حرکت دادن توپ از یک دست به دست دیگر در سنین کودکی کار بزرگی است. توپ ها همچنین به نوزادان کمک می کنند تا آگاهی فضایی، نحوه درک (و نگه داشتن آن)، مهارت های حل مسئله، تعادل و در نهایت مهارت های زبانی و اجتماعی را درک کنند. انواع توپ هایی که می توانید پیدا کنید متنوع هستند، از جمله توپ های مخمل خواب دار، توپ هایی با زنگ دار در داخل، توپ های لاستیکی بافت دار، توپ هایی با جای سوراخ های انگشت و موارد دیگر.

توپ ها

اسباب بازی های مرتبط با موسیقی

ما می دانیم که کوچکترین نوزادان در درجه اول از طریق حواس خود در مورد دنیای خود یاد می گیرند. صدا، به ویژه موسیقی، می تواند رشد جسمی، عاطفی و فکری نوزادان را با تقویت شناخت و تنظیم دقیق حواس آنها به طور مثبتی ارتقا دهد.

اسباب بازی های موسیقی را بیاورید. از پیانو گرفته تا موبایل یا هر اسباب بازی مخملی موزیکال، چه بادی یا الکترونیکی، نوزادان آنها را دوست دارند. با فشار دادن یک دکمه، برخی از اسباب‌بازی‌های الکترونیکی حتی آهنگ‌هایی از موتزارت و شوپن را پخش می‌کنند.

اسباب بازی های نوزاد مرتبط با موسیقی

فرمت های مختلف مقاله اسباب بازی های نوزاد :

b2n yun shorturl
tiny cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =