مادر و فرزند

پلاک های گلو چیست و چگونه درمان می شوند؟

پلاک های گلو چیست

پلاک های گلو چیست و چگونه درمان می شوند؟

 

پلاک های گلو چیست1

پلاک های گلو چیست؟

لوزه ها و غدد لنفاوی در گلو قرار دارند. ماموریت آن کمک به از بین بردن باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی است که سلامت بدن را تهدید می کنند. با این حال، گاهی اوقات اختلالاتی مانند التهاب این گانگلیون ها ممکن است رخ دهد. گاهی اوقات آنها می توانند با این باکتری ها آلوده شوند که باعث تب و سایر علائم مشخصه می شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، لکه های چرک تولید شده توسط عفونت روی لوزه ها ظاهر می شود. این لکه های سفید ممکن است در نواحی دیگر گلو نیز ظاهر شوند. علل آن ممکن است به دلیل قارچ ها، ویروس ها و باکتری های موجود در مخاط ناحیه متفاوت باشد. با عفونت علائمی مانند درد فیزیکی، ضعف، مشکل در بلع و از همه مهمتر تب بروز می کند.

همه علائم پلاک های گلو برای کودکان آزاردهنده است، اما اگر تب دارند، مهم است که سریع به پزشک اطفال مراجعه کنند. درمان را در اسرع وقت شروع کنید. زیرا در این صورت تنها راه حل، درمان آنتی بیوتیکی است و این کار باید با تجویز پزشک انجام شود. همچنین می‌توانید برای مبارزه با عفونت و درد پلاک‌های گلو از سایر داروهای طبیعی استفاده کنید.

What are throat plaques and how are they treated

درمان های خانگی برای گلودرد

مثل همیشه، بهتر است قبل از درمان اقدامات احتیاطی را انجام دهید زیرا کودکان منشا انواع عفونت ها هستند. بنابراین، با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و فرا رسیدن فصل سرما، بسیار مهم است که تقویت دفاعی خود را آغاز کنید. و این کار به غیر از پخت و پز انجام نمی شود. خوردن همه چیز برای کودکان بسیار مهم است زیرا غذا حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی است که برای داشتن بدنی قوی و سالم به آنها نیاز دارند.

علاوه بر این، غذاهایی هستند که حاوی خواص دارویی فوق العاده هستند و به همین دلیل به طور کلی مصرف آنها توصیه می شود. برای تقویت قدرت دفاعی کودکان کوچک خود می توانید شربتی طبیعی و سرشار از خواص و فواید سلامتی فراوان در خانه تهیه کنید. نه فقط برای بچه ها، بلکه برای کل خانواده. به این آمادگی توجه داشته باشید که سال بعدی مدرسه را نمی توانید در خانه از دست بدهید.

شربت زنجبیل طبیعی

مواد تشکیل دهنده این شربت طبیعی، طبیعتی بالقوه دارویی دارند. بنابراین وقتی با هم ترکیب شوند محافظی قدرتمند در برابر عفونت ها و سرماخوردگی ها از انواع مختلف را تشکیل می دهند. برای تهیه آن به یک ریشه زنجبیل، یک شیشه عسل و دو عدد لیمو نیاز دارید. ابتدا باید پوست لیموها را کاملا بشویید و یکی از آنها را به ورقه های نازک برش دهید. سپس باید ریشه زنجبیل را با دقت پوست بگیرید و آن را به برش های بسیار نازک برش دهید.

برای حفظ این شربت زنجبیل طبیعی به یک شیشه درب دار نیاز دارید. باید تمام عسل را داخل آن بریزید، برش‌های زنجبیل، برش‌هایی که از لیمو بریده‌اید و در آخر آب لیموی دیگر را اضافه کنید. قبل از مصرف چند روز صبر کنید تا همه مواد آب خود را آزاد کنند. سپس می توانید از آن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کنید، با دادن یک قاشق غذاخوری به کودکان در صبح هنگام تشکیل پلاک های گلو، به کاهش ناراحتی کمک می کند و عفونت را خیلی زودتر از بین می برد.

فرمت های مختلف مقاله پلاک های گلو :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : madreshoy

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =