دکوراسیون داخلی

سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی چیست؟

سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی

سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی چیست؟

سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی یک رویکرد ساده و عملی برای طراحی است که یک زندگی راحت را ایجاد می کند که توسط دنیای زیبای طبیعی احاطه شده است. هدف این سبک طراحی داخلی برجسته کردن احساس قدردانی ، راحتی و داشتن یک زندگی ساده و کامل در هماهنگی با طبیعت و در آغوش گرفتن فضای باز است.

طراحی اسکاندیناوی به دلیل عملکرد عملی و احساس راحتی همچنان محبوبیت خود را افزایش می دهد. در مورد این سبک طراحی داخلی آرامش بخش و اینکه چگونه می توانید اصول کلیدی آن را در فضای خود بگنجانید، بیشتر صحبت می کنیم.

خاستگاه مینیمالیسم اسکاندیناوی

مینیمالیسم اسکاندیناوی در قرن بیستم آغاز شد. این سبک طراحی از تمایل به ایجاد مبلمان و دکورهای کاربردی اما از نظر زیبایی شناختی که به راحتی برای عموم مردم قابل دسترسی بود، پدید آمد. سبک اسکاندیناوی در تضاد با دکور و سبک استادانه ای بود که ثروتمندان اروپا در سال های قبل از جنگ جهانی اول پذیرفته بودند.

در این سبک، تمرکز بر عملکرد بدون از دست دادن حس زیبایی به سرعت مورد توجه قرار گرفت. این امر به ویژه در مناطق شمالی اروپا صادق بود، جایی که زمستان های طولانی با نور روز محدود، حداکثر کردن نور و راحتی را در اولویت قرار می داد. در دهه 1930، این سبک ساده در سوئد ، دانمارک و نروژ مطرح شد.

در طول دهه 1950 و به بعد، این سبک پس از اعطای جایزه Lunning به تعدادی از طراحان اسکاندیناویایی در سراسر جهان گسترش یافت. تا به امروز، مینیمالیسم اسکاندیناوی همچنان به دلیل عملکرد ساده و راحتی روزمره خود محبوبیت پیدا می کند.

سبک دکوراسیون مینیمال

ویژگی های کلیدی

مینیمالیسم اسکاندیناوی، برخلاف برخی از سبک های طراحی، با دستورالعمل های دقیقی تعریف نمی شود. سبک اسکاندیناوی، برای آزمایش کمی بازتر است و هر فضا را منحصر به فرد می کند. با این حال، برخی از انتخاب‌های کلیدی طراحی باعث می‌شوند که این فضاها آن احساس آرامش‌بخش و نمادین را منتشر کنند.

این سبک، دارای عملکردی کلیدی می باشد. هر مبلمان یا دکوری نیاز به هدفی دارد. وقتی وسایل کاربردی و مفید باشند، فضا به جای مجموعه ای از وسایلی که فقط فضا را اشغال می کنند، معنا پیدا می کند. اما این قضیه یک اتاق را سرد یا ناخوشایند نمی کند.

در عوض، مینیمالیسم اسکاندیناوی در ایجاد محیطی راحت و جذاب با ترکیب عملی بودن با عناصر دنج و طبیعی برتری دارد. به چوب، سنگ، پشم، پنبه و سبزه فکر کنید. نور طبیعی پنجره‌های بزرگ و چیدمان‌های روشنایی مناسب فضا را مطبوع و دلپذیر نگه می‌دارد.

مینیمالیسم اسکاندیناوی بر اقلام زیبا و خوش ساخت و مبلمانی که می توانند برای سالیان متمادی استفاده شوند، تمرکز دارد. از اقلام مد روز اجتناب می کند و کیفیت، دوام و عملکرد را انتخاب می کند. در واقع، بسیاری از وسایلی که در این سبک طراحی یافت می شوند بیش از یک کاربرد یا هدف دارند و هر فضا را هدفمند و مفید می کند.

 این رویکرد همچنین به کاهش ضایعات کمک می کند و احترام مینیمالیسم اسکاندیناوی و عشق به جهان طبیعی را در بر می گیرد.

مینیمالیسم اسکاندیناوی در مقابل مینیمالیسم

مینیمالیسم و ​​مینیمالیسم اسکاندیناوی هر دو بر عملکرد ساده تمرکز دارند. با این حال، این دو سبک طراحی نیز از چند جهت کلیدی بسیار متفاوت هستند.

طراحی مینیمالیستی بر خطوط تمیز، قطعات ساده و کاربردی و پالت های رنگی ساده تمرکز دارد. این فضاها اغلب به رنگ سیاه و سفید با الگوهای هندسی و جزئیات تمیز و تیز یافت می شوند. آنها دارای مفاهیم باز و فضاهای مطبوع هستند. مواد متداول مورد استفاده شامل فلز، لاک، سنگ مرمر یا سایر مواد تمیز و ترد هستند.

مینیمالیسم اسکاندیناوی نیز بر سادگی و عملکرد تمرکز دارد اما احساس گرما، راحتی و طبیعی بودن را به آن اضافه می کند. برخلاف پالت‌های سیاه و سفید، مینیمالیسم اسکاندیناوی از رنگ‌های سفید خامه‌ای، رنگ‌های برنزه و خاکستری خنثی و پاستل‌های ملایم و الهام‌گرفته از طبیعت استفاده می‌کند. مواد به کار رفته در این سبک طبیعی هستند مانند چوب، سنگ و پشم.

دکوراسیون مینیمالیسم

نکاتی درباره استفاده از این دکوراسیون

شما می توانید مینیمالیسم اسکاندیناوی را در هر اتاقی، از اتاق خواب گرفته تا آشپزخانه ، بگنجانید . برای کمک به آوردن این دکور به خانه، این نکات طراحی را در نظر داشته باشید.

  • بی نظمی را از بین ببرید. هر قطعه مبلمان و هر عنصر تزئینی به دلیلی انتخاب می شود، نه صرفا برای اشغال فضا. با تمیز نگه داشتن یک فضا و عاری از درهم ریختگی، تنها برای قطعاتی که به یک فضا ارزش و عملکرد می افزایند، فضا باز می کنید. با ساده نگه داشتن آن، فضا احساس آرامش می دهد.
  • رنگ هایی را با الهام از طبیعت انتخاب کنید. رنگ‌های سفید ملایم و کرمی، رنگ‌های مایل به قهوه‌ای و خاکستری خنثی و پاستیل‌های ملایم مانند مریم گلی یا آبی، فضا را سبک و آرام نشان می دهند. این رنگ ها تا حد امکان به نور طبیعی کمک می کنند، که برای مناطق اسکاندیناوی که زمستان های طولانی و تاریک، بخشی از زندگی روزمره است، عالی است.

استفاده از نور در دکور

  • نور ملایم و دنج کلید اصلی است. با تعبیه پنجره های بزرگ از نور طبیعی خورشید بهره ببرید. با داشتن منابع متعدد نور مانند لامپ ها، چراغ های سقفی، چراغ های محیطی و شمع ها، روشنایی آرام بخش داخلی ایجاد کنید. به جای رنگ های آبی روشن، گزینه های نور گرم را انتخاب کنید.
  • طبیعت را به داخل خانه بیاورید. با استفاده از گیاهان آپارتمانی یا مواد خام و طبیعی، مینیمالیسم اسکاندیناوی عمیقاً نشان دهنده عشق و احترام به دنیای طبیعی است. از رنگ‌های چوب طبیعی و سنگ برای آوردن عناصر طبیعی به داخل خانه استفاده می‌شود، در حالی که پشم و پنبه لایه‌ای از آرامش را اضافه می‌کنند.

 

همه چیز را ساده، کاربردی و با کیفیت نگه دارید.

اقلام دست ساز اغلب در سراسر مینیمالیسم اسکاندیناوی یافت می شوند. مبلمان ساده و خوش ساخت که می توانند بیش از یک هدف را برآورده کنند، در این سبک بسیار محبوب هستند. از قطعاتی که تزیین شده، خودنمایی یا مد روز هستند اجتناب کنید و از قطعات بی انتها و خوش ساخت استفاده کنید. انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست یکی دیگر از جنبه های کلیدی مینیمالیسم اسکاندیناوی است.

فرمت های مختلف مقاله سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی:

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly

منبع : thespruce

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =