سبک زندگی

چرا تخت های دو طبقه مونته سوری؟

تخت دو طبقه مونته سوری

چرا تخت های دو طبقه مونته سوری؟

آموزش مونته سوری یک سیستم آموزشی است که در سال های اخیر جایگاه مهمی برای رشد کودک داشته و مورد پسند خانواده ها قرار گرفته است. اما برای اینکه آموزش مونته سوری نتایج درستی بدهد، اول از همه باید دانست که این آموزش چگونه باید باشد. پس از اینکه اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چرا باید تختخواب های مونته سوری و تخت دوطبقه مونته سوری را که جزییات مهمی برای این آموزش هستند به دست آورید، می توانید به مزایای این انواع تخت برای کودکان پی ببرید.

به طور خلاصه، آموزش مونته سوری چیست؟

مونته سوری یک مفهوم آموزشی است که تقریبا صد سال پیش توسعه یافته است. اما به ویژه در سال های اخیر به یک الگوی آموزشی برای رشد کودک تبدیل شده است. هدف آموزش مونته سوری کمک به کودکان در تصمیم گیری است. به این ترتیب کودکان می توانند نیازهای خود را بدون نیاز به شخص دیگری برآورده کنند و در نتیجه رشد خود را به عنوان فردی تضمین کنند.

تخت خواب دو طبقه مونته سوری

تخت دوطبقه مونته سوری چیست؟

تخت دوطبقه مونته سوری یک تختخواب دوطبقه معمولی یا مدل تختخواب نیست. بلکه به تخت های دوطبقه و تخت های چیده شده مطابق با مونته سوری اطلاق می شود. همیشه تبلیغات و فروش هایی در بازار وجود دارد که گویی تنها یک مدل به عنوان تخت دو طبقه مونته سوری وجود دارد ، اما این درست نیست. تخت های دو طبقه مونته سوری همه چیز در مورد نحوه استفاده است. بنابراین هیچ مدل واحدی وجود ندارد.

 تختخواب های دو طبقه مونته سوری که با کارایی و ماندگاری قابل استفاده برای افراد جوان از نوزادی تا 15 سالگی تولید می شوند . در مدل هایی تولید شده اند که از دوران نوزادی تا جوانی به رشد کودک کمک می کند. تمرین یک مفهوم بسیار مهم است، به ویژه در فرآیند از نوزادی تا نوجوانی. در این دوره، علاوه بر اینکه به رشد جسمانی کمک می کند، جایگاه بسیار مهمی در رشد ذهن نیز دارد.

رشد کودکان

 به ویژه، نوزادان با خوابیدن مداوم رشد می‌کنند و رشد خود را تکمیل می‌کنند . بنابراین تخت‌های دو طبقه مونته سوری فرصتی برای آنها فراهم می‌کند تا به این شکل راحت بخوابند. چیدمان این تخت های دوطبقه مطابق با مونته سوری به دکوراسیون داخلی نیز بستگی دارد. اگر می خواهید تخت دوطبقه ای مونته سوری درست کنید، کف تخت دوطبقه باید نزدیک به زمین باشد. هدف از تخت های دوطبقه مونته سوری این است که کودک به تنهایی و بدون نیاز به کسی از رختخواب بیرون بیاید.

شاید در ابتدا عادت کردن به خواب منظم سخت باشد، اما به لطف تخت های دو طبقه مونته سوری، کودکان می توانند با میل و رغبت به تختخواب خود بروند. بنابراین آنها شروع به پذیرفتن مسئولیت های خود می کنند. تخت خواب های دوطبقه مونته سوری که می توانید آن ها را در اندازه های مناسب برای اتاق کودکان خود بسازید یا بخرید، در تنوعی تولید شده اند که حس دنیایی متفاوت را در کودکان شما ایجاد می کند. کشتی، هواپیما، قلعه، خانه،

مونته سوری

مزایای تخت دو طبقه مونته سوری چیست؟

هدف از آموزش مونته سوری هر چه باشد، هدف از تخت دو طبقه مونته سوری نیز هست. به عبارت دیگر، هدف آن این است که کودکان را قادر سازد تا به عنوان یک فرد به تنهایی بزرگ شوند و نیازهای خود را برآورده کنند. تخت های دو طبقه مونته سوری مزایای قابل توجهی برای رشد کودکان دارند. آنها در برآوردن نیازهای خود به تنهایی بسیار کمک کننده هستند . یکی از بزرگترین اشتباهات والدین این است که همیشه با فرزندان خود به عنوان یک فرد رفتار نمی کنند، بلکه آنها را برای همه چیز نیازمند می بینند. کودکی که مدام کمک دریافت می کند، نمی خواهد کار خودش را انجام دهد . حتی اگر بعد از مدتی بتواند آن را انجام دهد، مدام از دیگران می خواهد که آن کار را انجام دهند.

در این مورد، متاسفانه وضعیت بدی است که نباید اتفاق بیفتد. کودکانی که به دلیل عدم مسئولیت دائماً به دیگران وابسته هستند، در سال های بعد در انجام کارهای خود دچار مشکل می شوند. آموزش مونته سوری زمینه مناسبی را برای رشد مسئولیت پذیری و ساختارهای مهارتی کودکان فراهم می کند. به لطف تخت دو طبقه مونته سوری، فرزندان شما می توانند ابتدایی ترین کارها را به تنهایی انجام دهند . مانند خوابیدن بدون نیاز به شما یا پدرشان. با این حال، او می خواهد در زمینه های دیگر نیز مسئولیت پذیر باشد.

تخت خواب دو طبقه

آموزش با تخت های دو طبقه

علاوه بر این، تخت های دوطبقه و تخت هایی که برای آموزش مونته سوری ساخته شده اند، نه تنها برای رشد فرزندانشان مناسب هستند. بلکه دارای مواد طبیعی کاملاً مناسب برای شرایط سلامتی هستند. تخت های دو طبقه مونته سوری با استفاده از پشم طبیعی، پنبه، لاتکس و الیاف نارگیل که برای پرورش افراد کاملا سالم ساخته شده اند . از تشکیل باکتری ها و کپک ها جلوگیری کرده و محیط خواب مناسبی را برای کودک فراهم می کند.

ممکن است فکر کنید که تختخواب ها اغلب کثیف می شوند زیرا کودکان زمان زیادی را در این تخت های دو طبقه مونته سوری می گذرانند. اما به لطف مواد خاص، تخت های دو طبقه مونته سوری بسیار آسان تمیز می شوند و در طولانی مدت از کثیفی جلوگیری می کنند. تختخواب های دو طبقه مونته سوری به لطف منافذ هوا و ساختار طبیعی خود، به عنوان نوعی تهویه مطبوع عمل می کنند . از تعریق بیش از حد و سرد شدن بیش از حد کودکان جلوگیری می کنند.

تخت خواب

مسئولیت پذیری تخت دو طبقه مونته سوری

به لطف تخت های دو طبقه مونته سوری، می توانید فرزندان خود را در سنین پایین مسئولیت پذیری، هماهنگی و نظم را آموزش دهید. شما می توانید با آموزش اطلاعاتی مانند زمان رفتن به رختخواب، نحوه تمیز نگه داشتن رختخواب، نحوه مرتب کردن تخت، بقیه را به فرزندان خود بسپارید . آنها به مرور زمان مسئولیت های خود را بر عهده خواهند گرفت. هماهنگی بچه هایی که خودشان تخت خوابشان را مرتب می کنند و دور هم جمع می شوند، شکل می گیرد . بنابراین می توانند با فکر و برنامه ریزی در فعالیت های دیگر در طول روز پیش بروند و از این طریق انضباط خود را تضمین کنند.

بچه ها با تخت دو طبقه مونته سوری برای خود فضایی درست می کنند . در این مناطق آزادی خود را اعلام می کنند و لذت می برند. بسیار مهم است که کودکان برای رشد جسمی و ذهنی خود تحت فشار نباشند. کودکانی که دائماً سرکوب و مهار می شوند، در آینده با مشکلات روانی جدی مواجه می شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که اجازه دهیم فرزندانشان در فضای خودشان آزاد باشند و با آزمایش و تجربه بیاموزند.

تختخواب

تربیت و پرورش با تخت خواب مونته سوری

مهمترین عنصر برای سیستم آموزشی مونته سوری، مسئولیت پذیری در قبال رفتار و اعمال خود است. اگر کودکان در رختخواب و اتاق خود مرتکب اشتباه یا شیطنت می شوند . باید به آنها اجازه دهید تا خودآگاه شوند تا ببینند چقدر روی آنها تأثیر گذاشته و یاد بگیرند که دیگر این کار را انجام نخواهند داد. بهترین راه برای یادگیری این است که از طریق تنهایی زندگی کنید.

تخت‌خواب‌های دو طبقه مونته سوری به لطف مدل‌های خود و سهولت استفاده، هم مانند زمین بازی و هم محل خواب کودکان هستند. پله و 2 طبقه بودن و حتی برخی از پله ها به طور همزمان دارای کشو هستند . باعث خوش گذرانی کودکان می شود و همچنین به آنها اجازه می دهد وسایل خود را ببرند و خودکفا شوند. بنابراین کودکان به طور کامل از آزادی خود لذت می برند.

به لطف این فواید جسمی و روحی که تخت‌خواب‌های دوطبقه مونته سوری به کودکان خود ارائه می‌دهند، روشی مناسب برای تربیت کودک خود ارائه می‌دهند.

منبع : dekopasaj

قالب های مختلف مقاله تخت های دو طبقه مونته سوری :

b2n yun shorturl
1ea cutt rebrandly
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =